آبنبات انواع مختلفی داشته و طیف وسیعی از شیرینی های قنادی را در بر می گیرد. آبنباتت قیچی یکی از سوغاتی های شهر همدان است. آبنبات قیچی یکی از آبنباتهایی است که طرز تهیه آن خیلی راحت می باشد. در تهیه این آبنبات از شکر، زعفران، روغن و آب استفاده می شود. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را از آکاایران فراگیرید.

طرز تهیه آبنبات

مواد لازم:

شکر : 1 کیلو

روغن : 100 گرم

آب : 1 پیمانه

زعفران : به مقدار دلخواه

طرز تهیه :

آکاایران: شکر را در آب ریخته و حرارت داده تا آب آن تمام شود و خمیر بدست آید ، سپس زغفران را به آن اضافه کرده و با قاشق مرباخوری بر روی سینی چرب ریخته و کمی حرارت دهید تا در روی سینی خود را جمع کرده و بحالت آب نبات قیچی در آید .

 

طرز تهیه آبنبات قیچی روش دوم:

طرز تهیه آبنبات,طرز تهیه آبنبات شیری,طرز تهیه آبنبات چوبی

آبنبات قیچی

مواد لازم:

- شکر 1 پیمانه
- آب 4 قاشق سوپخوری
- سرکه 2 قاشق سوپخوری
- زرشک به میزان لازم
- هل به میزان لازم
- مغز لیمو عمانی به میزان لازم
- خلال پسته یا خلال پرتقال به میزان لازم 

طرز تهیه:

سینی تفلون را چرب می کنیم و کنار می گذاریم و در یک قابلمه شکر وسرکه و آب را مخلوط کره و روی حرارت می گذاریم تا شکر حل شود و برنگ طلایی در آید از مایه بصورت نواری روی ظرف چرب شده ریخته و زرشک یا دانه های هل یا خلال پسته یا مغز لیمو عمانی یا خلال شیرین شده پوست پرتقال را روی آن پاشیده و داغ داغ لوله کرده و قیچی می کنیم یا می توان با این مایه قاشق قاشق ریخته بصورت پولکی استفاده کرد.

امیدواریم با تهیه این آبنبات های خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نـوش جان

ویرایش و تلخیص:آکاایران