تارت فندق شکلاتی

مواد لازم

فندق

1 فنجان

1 و نیم فنجان

پودر کاکائو

3 ق غ

شکر

2 ق غ

نمک

1 ق چ

کره ذوب شده

نصف فنجان

خامه قنادی

1 و نیم فنجان

شکلات رنده شده

340 گرم

نمک دریا

2 ق چ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه تارت فندق شکلاتی آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . فندق ها را در یک سینی در یک ردیف ریخته 8 – 12 دقیقه در فر بگذارید تست شود و پوستشان با کشیدن به هم یا کشیدن روی حوله آشپزخانه جدا کنید .

دو سوم فنجان از فندق را در غذاساز ریخته و پودر کراکر ، پودر کاکائو ، شکر و نمک را اضافه کرده کره ذوب شده را هم اضافه کرده غذساز را روشن کنید تا فندق ها کاملا پودر شده و مواد کاملا به کره آغشته شوند . مخلوط را به قالب تارت 22 سنتی با کف جدا شونده منتقل کرده به کف و دیواره های قالب پرس کنید و به مدت 12 – 15 دقیقه در فر بگذارید بپزد حین کار اگر متوجه شدید خمیر پف کرده از فر بیرون آورده و با فشار کف لیوان پفش را بخوابانید و به پخت ادامه دهید تا پوسته خشک شود سپس کناری بگذارید خنک شود و مشغول تهیه مواد شکلاتی میانی شوید .

خامه را در تابه ای کوچک ریخته روی حرارت هر از گاهی هم بزنید تا داغ شده از اطراف شروع به ریز جوش زدن کند سپس خامه را از روی حرارت برداشته و روی شکلات بریزید و 5 دقیقه صبر کنید بعد هم بزنید یکدست شود و مخلوط شکلات را روی پوسته تارت که سرد شده ریخته حدود 1 ساعت در یخچال بگذارید خودش را بگیرد .

یک سوم باقیمانده فندق را درشت خرد کنید و به همراه نمک دریا روی تارت سرد شده بریزیدو سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران