آکاایران: کف سینی را چرب کنید. فر را روی سیصد و هفتاد و پنج درجه ی فارنهایت (صد و نود درجه ی سانتی گراد) تنظیم کنید. آب و کره و شکر و نمک را در قابلمه ی کوچکی روی شعله به جوش آورید.

وقتی که این مخلوط در حال جوشیدن بود، آرد را یک باره اضافه کنید و هم زنید و بلافاصله شعله را خاموش کنید و با قاشق چوبی حسابی بزنید تا به خمیری نه شُل و نه سفت تبدیل شود.
روش تهیه

با نگاه به قیافه ی خمیر می فهمید که دیگر کافی ست. این خمیر را با قاشق به دیواره ی قابلمه بچسبانید تا خُنک شود. حدود ده دقیقه برای این کار باید به خمیر مهلت بدهید. بعد، خمیر را در کاسه ی بزرگی بیندازید؛ تخم مرغ او�"ل را بشکنید و خمیر و تخم مرغ را با مخلوط کن بزنید. خوب که مخلوط شد، همین کار را با تخم مرغ دو�"م تکرار کنید. دستِ آخر سفیده ی تخم مرغ رابا آن ها مخلوط می کنید و آنقدر بزنید تا مایه ی کاملاً یک دستی حاصل شود.
 آموزش

طرز تهیه شیرینی نارنجکی(نون خامه ای) -آکاطرز تهیه


روش تهیه

حالا با ماسوره، مواد را در سینی می ریزیم. بین گلوله ها فاصله بگذارید که وقتی موقع طبخ بزرگ تر شدند به هم نچسبند. سینی را در طبقه ی وسط فر حدود بیست و پنج تا سی و پنج دقیقه بپزید (بعد از بیست و پنج دقیقه نان ها را از پشت شیشه نگاه کنید. باید کاملاً طلایی و پُف کرده و توخالی باشد. اگر نبود، بگذارید بیشتر بپزد.)
 آموزش

در فاصله، خامه را آماده کنید. خامه ای که ما اینجا استفاده می کنیم آبکی ست. برای همین برای تهیه ی خامه، کاسه و سر مخلوط کن را از دو ساعت قبل در یخ زن می گذاریم. حت�"ا ده دقیقه هم خود خامه را در یخ زن می نهیم. بعد شروع می کنیم به زدن خامه تا یک مقداری خودش را بگیرد. در این مرحله همین طور که خامه را می زنید، قدری وانیل و شکر را آرام آرام اضافه کنید. هم چنین اگر دوست دارید نان خامه های تان کاکائویی باشند، می توانید کاکائو را هم همین جا اضافه کنید. خامه ای را که اینجا می خریم باید پنج شش دقیقه بزنیم تا شبیه خامه ی سفتی بشود که در شیرینی ها می بینیم. به هر حال دق�"ت کنید که وقتی خامه تا حد خوبی سفت شد، دیگر زدن را ادامه ندهید.
نان های آماده شده را پس از سردشدن، از زیر باز کنید و با خامه پرکنید و درشان را دوباره سر جایش بگذارید. به همین راحتی، نان های خامه ای شما آماده س.


.

منبع : sooran.com