آکاایران: طرز تهیه:


برای شروع قالب یا ظرف مورد نظر رو برای سرو انتخاب می کنیم. بهتره ظرفی رو انتخاب کنیم که شکل مستطیل یا مربع داشته باشه تا با شکل بیسکوئیت ها همخونی بهتری داشته باشه. شیر رو داخل یک کاسه یا بشقاب ته گود میزیزیم و یکی یکی بیسکوئیت ها رو دورن شیر می غلتونیم تا بیسکوئیت کاملاً به شیر آغشته بشه. بنا به سلیقه و ذائقتون می تونین از شیر کاکائو به جای شیر اسفاده کنین.
طرز تهیه کیک یخچالی -آکاطرز تهیه

حالا بیسکوئیت ها رو کنار هم کف ظرف می چینیم و تمام جاهای خالی رو هم پوشش می دیم.

وقتی یک لایه کامل از بیسکویت ها رو چیدیم، نیمی از پودینگ شکلاتی رو روی بیسکوئیت ها ریخته می شود و همه سطح بیسکوئیتمون رو با پودینگ می پوشونیم.
روش تهیه

مجدداً بیسکوئیت ها رو با شیر خیس می کنیم و یک لایه دیگه روی پودینگ رو به وسیله اون ها می پوشونیم.
 آموزش

حالا نیمی از خامه فرم گرفته رو روی بیسکوئیت قرار می دیم و دقیقاً مثل پودینگ شکلاتی روی بیسکوئیت ها رو با اون می پوشونیم و دوباره روی خامه رو با بیسکوئیت ها آغشته به شیر پوشش می دیم و همین کار رو مجدداً انجام می دیم. یعنی یک لایه بیسکوئیتی و بعد یک لایه پودینگ و باز یک لایه بیسکوئیت.
طرز تهیه کیک یخچالی -آکاطرز تهیه

بعد از اینکه لایه آخر بیسکوئیت رو چیدیم، ما بقی خامه رو داخل قیف ریخته می شود و با ماسوره مورد نظر یا حتی فاقد ماسوره و به صورت ساده روی تمام بیسکوئیت رو با خامه پوشش می دیم.

حالا روی ظرف رو می پوشونیم و برای یک شب تا صبح داخل یخچال قرار می دیم. بعد از این زمان روی خامه رو با پودر کاکائو که داخل یک الک ریختیم پوشش می دیم.
روش تهیه

برای تزئین می تونیم همراه با خامه فرم گرفته و میوه مورد علاقمون به هر صورتی که دوست داشتیم دسر رو تزئین کنیم. کیک یخچالی ما آماده سرو کردن هست و به همین راحتی تهیه شد. موقع سرو کردن بهتره اون رو با یک چاقوی نازک و تیز برش بزنیم تا برش های شیک و تمیزی به ما بده. اگر دوست داشتین ما بین لایه ها می تونیم از موز یا گردو یا شکلات چیپسی هم استفاده کنیم.


.

منبع :