پای دارچینی

مواد لازم

تخم مرغ بزرگ

3 عدد

زرده تخم مرغ

1 عدد

شکر قهوه ای روشن

1 فنجان

دوغ کره یا شیر

1 فنجان

نصف فنجان

آرد

2 ق غ

عصاره وانیل

1 ق چ

پودر دارچین

2 ق چ

مواد لازم برای خمیر پای

آرد

1 فنجان + 2 ق غ

نمک

نصف ق چ

شکر

2 ق غ

کره سرد مکعبی خرد شده

8 ق غ

آب یخ

2 – 3 ق غ

زرده تخم مرغ

1 عدد بزرگ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شمار ا با طرز تهیه پای دارچینی آشنا میکنیم .

آرد ، نمک و شکر را با هم مخلوط نمایید و در غذاساز ریخته کره سرد را کم کم حین هم زدن اضافه کنید همین که مخلوط حالت خرده نان به خورد گرفت غذاساز را خاموش کنید .

اگر غذاساز نداشتید میتوانید با چنگال یا نوک انگشتان کره را به خورد مخلوط آرد بدهید .

2 قاشق آب و زرده تخم مرغ را اضافه کنده چند ثانیه هم بزنید تا خمیر جمع شود . اگر خمیر بیش از حد خشک بود میتوانید 1 قاشق دیگر آب سرد اضافه کنید .

خمیر را برداشته و روی سطحی کمی آرد پاشی شده ورز دهید تا فرم بگیرد سپس به صورت دیسکی بین دو پلاستیک باز کرده به مدت 20 دقیقه در یخچال یا 10 دقیقه در فریزر بگذارید کاملا خنک شود .

خمیر که خنک شد با وردنه به قطر نیم سانتی متر به اندازه ی دایره ای 25 سانتی باز کنید و روی قالب تارت 22 سانتی منتقل کرده بدون این که خمیر را بکشید کف و دیواره های قالب را کاملا با خمیر بپوشانید و اضافه های خمیر را بگیرید و لبه های خمیر را با انگشت یا چنگال فرم دهید .روی خمیر را با پلاستیک پوشانده و در یخچال بگذارید خنک شود و مواد میانی را آماده کنید .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

تخم مرغ ، زرده تخم مرغ و شکر قهوه ای را هم بزنید تا یکدست شود . دوغ کره ، کره ذوب شده ، آرد ، وانیل و دارچین را اضافه کرده هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند و داخل قالب روی خمیر بریزید و به مدت 40 – 50 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و از حالت خمیری در آید .

سپس از فر خارج نموده کناری بگذارید تا به دمای اتاق برسد . در صورت تمایل میتوانید پای را در یخچال بگذارید تا زودتر خنک شود و با خامه ی فرم گرفته سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران