حلوا را می توان گفت نوعی پودینگ به روش طبخ ایرانی می باشد که ماده ی اصلی آن آرد گندم می باشد. در این مطلب آکاایران طرز تهیه حلوای پسته را آموزش داده است. حلوای پسته بسیار خوشمزه و مقوی می باشد. با ما همراه شوید تا شیوه پخت این حلوای خوشمزه را فراگیرید.

طرز تهیه حلوا پسته روش اول:

حلوا پسته

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد 500 گرم
کره 250 گرم
روغن مایع 125 میلی لیتر
پودر پسته 100 گرم
هل 2 قاشق سوپخوری
رنگ سبز خوراکی به میزان لازم
آب 500 میلی لیتر
شکر 500 گرم

طرز تهیه:

آکاایران: ابتدا شیره را به این صورت تهیه  کنید : آب و شکر را در ظرفی ریخته روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب شود، سپس حرارت را بالا برده تا شربت چند جوش بزند، بعد از روی حرارت برداشته کنار بگذارید. حالا کره را در ظرفی ریخته روی حرارت قرار دهید تا ذوب شود، آرد را اضافه کنید و مرتب هم بزنید. روغن مایع را اضافه کنید، شیره آماده شده را نیز بیفزایید تا شیره جذب آرد سرخ شده شود. رنگ سبز، هل و پودر پسته را اضافه کرده و درصورت خشک بودن خمیر می توان کره به آن اضافه کرد. داخل اسکوپ بستنی یا قاشق های اندازه گیری، حلوا را فشرده کرده و از قاشق جدا کنید، سپس در کپسول های کاغذی قرار دهید یا با استفاده از قالب های مونوپورشن و مقداری کیک اسفنجی حلوای پسته را تزیین کنید.

 

طرز تهیه حلوا پسته روش دوم:

حلوا پسته,حلوای پسته,طرز تهیه حلوا پسته

تهیه حلوا پسته

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد الک شده 2 پیمانه
روغن مایع یک پیمانه
شکر 1.5 پیمانه
آب 1.5 پیمانه
زعفران دم کرده 2 ق غ
گلاب نصف پیمانه
هل ساییده به میزان لازم
پودر پسته به میزان لازم
مغز خشکبار به میزان لازم

طرز تهیه:

آکاایران: آرد رو الک کرده و کنار بذارین . شهد رو با شکر و آب و زعفران دم کرده تهیه کنین تا کمی به غلظت برسه و خاموش کنین و کنار بذارین .آرد رو توی روغن بریزین و هم بزنین تا در عین حال روی حرارت متوسط ، یکنواخت سرخ بشه . میتونید ابتدا آرد رو تفت دهید و وقتی رنگش ذلخواه شد روغن رو اضافه کنید . وقتی رنگش هنوز تیره نشده بذارین کنار و شهد رو روش بریزین ودر همان حال با قاشق چوبی خوب هم بزنین تا مایه غلیظ و یکنواختی بدست بیاد و گلوله نشه . خیلی مهمه که مایه حلوا یکدست بشه . حالا میتونین اون رو توی ظرفی ریخته و صاف کنید و کمی کخ سرد شد با خلال پسته و بادام تزیینش کنین .

امیدواریم با تهیه این حلوای پسته ای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران