آکاایران: طرز تهیه شیرینی اسکون کدو حلوایی


آکاایران: فهرست مواد لازم برای تهیه ی این اسکون کدوحلوایی از آنچه معمولاً در این سایت می بینید طولانی تر است. ما واقعاً می خواستیم این اسکون ها حسابی ادویه دار باشند که یعنی ما مقدار زیادی دارچین، زنجبیل، میخک آسیاب شده و جو هم در خود اسکون ها و هم در مواد رویه ای که روی اسکون های خنک شده ریخته می شود استفاده کرده ایم. اگر می خواهید این دستور آشپزی را کمی ساده کنید، بدانید که اسکون ها فاقد هیچ کدام از رویه ها هم خوشمزه خواهند بود، زیاد شیرین نیستند و گرم با کمی کره خیلی عالی می شوند. یک چیز دیگر، ما در این دستور آشپزی از شیره استفاده می کنیم. احساس کردیم یک طعم پایه ای خوب به اسکون ها می دهد. اگر شیره ندارید و نمی خواهید به خاطر 1 قاشق سوپخوری یک شیشه شیره بخرید، اسکون ها فاقد آن هم خوشمزه خواهند بود.

طرز تهیه:


1. یک توری را در طبقه ی وسط فر قرار دهید و فر را با دمای 400 درجه فارنهایت (204 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف یک سینی فر بزرگ یا دو سینی فر کوچک را با کاغذ روغنی بپوشانید. اگر کاغذ روغنی ندارید می توانید کف سینی را با اسپری نچسب آشپزی چرب کنید.

2. اسکون ها را درست کنید:

آرد، شکر، بکینگ پودر، جوش شیرین، نمک، دارچین، زنجبیل، میخک و جوز را با هم بزنید تا مخلوط شوند.
3. کره را به شکل مکعب های کوچک در بیاورید سپس روی مخلوط آرد بریزید. با دو چاقو یا رنده ی خمیر کره را داخل آرد برش دهید تا مخلوط شبیه به برشتوک درشت با تکه های اندازه نخود کره شود. این کار 5 دقیقه طول می کشد.
4. می توانید این کار را با غذا ساز انجام دهید. در اینصورت مخلوط آرد را داخل کاسه ی غذاساز بریزید و سپس مکعب های کره ی سرد را اضافه کنید. سپس سه تا چهار مرتبه بزنید تا مخلوط شبیه به برشتوک درشت با تکه های اندازه نخود کره شود..
5. در یک کاسه ی دیگر، پوره ی کدوحلوایی، شیره، خامه و شیر، تخم مرغ و عصاره ی وانیل را بزنید تا ترکیب شوند. مواد را داخل مخلوط آرد و کره بریزید و هم بزنید تا خمیری نرم به دست بیاید.
روش تهیه

6. خمیر را روی یک سطح آرد پاشی شده قرار دهید. آن را سه تا چهار مرتبه ورز دهید تا ور بیاید.
 آموزش

7. خمیر را به شکل یک مستطیل 25 در 18 سانتی متری پهن کنید. می توانید از وردنه استفاده کنید. مستطیل را از طول به نصف برش دهید سپس 4 برش ضربدری هم اندازه ایجاد کنید تا 8 مثلث به دست بیاید. هر مثلث را به دو مثلث برش دهید تا 16 اسکون به دست بیاید.
طرز تهیه شیرینی اسکون کدو حلوایی -آکاطرز تهیه

8. اسکون ها را در فر بپزید:

اسکون ها را داخل سینی های فر قرار دهید سپس 10 تا 15 دقیقه تا زمانی که قهوه ای طلایی شوند و خلال دندانی که در وسط آن فرو می کنید تمیز بیرون بیاید در فر بپزید. آنها را روی توری قرار دهید و کامل خنک کنید.

9. رویه ی اسکون ها را بریزید:

زمانی که اسکون ها خنک شدند دو مخلوط رویه را درست کنید.
10. برای درست کردن رویه ی شکری ساده، شکر را در یک کاسه ی متوسط بریزید سپس نصف قاشق چایخوری شیر و نصف قاشق چایخوری خامه اضافه کنید. هم بزنید سپس غلظت را بسنجید. اگر وقتی یک قاشق را در آن فرو می کنید و بالا می آورید مخلوط قطره قطره به داخل ظرف بچکد غلظت مناسب است. اگر خیلی غلیظ بود کمی دیگر شیر و خامه اضافه کنید. اگر خیلی رقیق بود کمی شکر پودری اضافه کنید.
11. هر اسکون خنک شده را مستقیماً داخل مخلوط رویه فرو کنید سپس به شکلی که سمت رویه دار آن رو به بالا باشد روی توری خنک کننده قرار دهید.
شیرینی

12. برای رویه ی ادویه و کدوحلوایی، شکر، ادویه ها و نصف قاشق چایخوری شیر و نصف قاشق چایخوری خامه را ترکیب کنید. هم بزنید و غلظت را بسنجید. به همان ترتیب رویه ی شکری غلظت را تنظیم کنید. با یک قاشق رویه را به شکل زیگزاگی روی هر اسکون بریزید.
اسکون

13. 15 دقیقه تا زمانی که رویه خود را بگیرد صبر کنید و سپس نوش جان کنید.

14. برای نگهداری:

اسکون بهتر است تازه میل شود. اگر پیش بینی اضافه آمدن آن را می کنید بهترین کار این است که خمیر اسکون خام را فریز کنید. اسکون های برش خورده را داخل فریزر خنک کنید تا سفت شوند سپس داخل کیسه ی پلاستیکی قرار دهید. تا 3 هفته در فریزر قرار دهید. مستقیم از فریزر بیرون بیاورید و در فر با دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) بپزید. طبخ آنها چند دقیقه بیشتر طول می کشد.
15. برای نگهداری اسکون پخته و رویه دار ما متوجه شده ایم پیچیدن آنها در پوشش پلاستیکی و قرار دادنشان در یخچال بهترین گزینه است. کمی از رطوبت خود را از دست می دهند ولی باز هم مزه ی شان عالی است.
روش تهیه


.

منبع :