آکاایران: زرده تخم مرغ موجود در مواد میانی این شیرینی به طور کامل پخته نخواهد شد. بنابراین استفاده آن توسط زنان باردار، کودکان و سالمندان توصیه نمی شود.

آکاایران: طرز تهیه شیرینی شکلاتی با خمیر پسته


طرز تهیه :


1. برای تهیه مواد میانی، ¼ پیمانه شکر را با ¼ پیمانه آب بر روی شعله متوسط جوش بی آورید. مواد را هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. سپس شربت را کناری قرار دهید.
2. زرده های تخم مرغ (2 عدد) را بزنید و شکلات نیمه شیرین را ذوب کرده و اجازه دهید خنک شود. زرده های تخم مرغ را در کاسه ای نشکن در ظرفی که در آن آب در حال جوشیدن است قرار دهید و آن ها را با قاشق هم بزنید تا زمانی که زرده ها گرم شوند. (در حدود 2 دقیقه) زرده ها را با دور متوسط هم زن بزنید و شربت قند را به آن اضافه نمایید، سرعت هم زن را زیاد کنید و مخلوط زرده و شربت را هم بزنید تا خنک و سبک شوند. (در حدود 3 دقیقه) سرعت هم زن را کم کنید و شکلات آب شده را به آرامی به مخلوط زرده اضافه نمایید. در حدود 45 دقیقه این مخلوط را در یخچال قرار دهید تا سفت شود.
3. برای تهیه شیرینی ها، پسته شور (مغز پسته نمک زده) را در غذا ساز بریزید و آن را خرد کنید تا حدی که خمیر مانند شود. خمیر پسته و بقیه شکر را در ظرفی بریزید و آن ها را با دور متوسط هم زن برقی بزنید تا یکنواخت شوند. سپس سفیده تخم مرغ (1 عدد)، وانیل و نمک را اضافه کنید و تمام مواد را با دور متوسط هم زن با هم مخلوط کنید.
4. فر را با دمای 350 درجه سانتی گراد گرم کنید و روی سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید. مخلوط پسته را در یک قیف آشپزی بریزید و این خمیر را از درون قیف بر روی سینی (به شکل دایره هایی با قطر 2.5 سانتی متر) قرار دهید، طوری که میان هر دو خمیر 2.5 سانتی متر فاصله باشد.
5. شیرینی ها را در حدود 10 دقیقه و یا تا زمانی که دیواره های آن ها طلایی شود بپزید. سپس اجازه دهید تا در دمای اتاق کاملا خنک شوند. شیرینی ها را طوری که قسمت صاف آن ها رو به بالا باشد بر روی کاغذ روغنی قرار دهید. بر روی نیمی از شیرینی ها 1.5 قاشق چای خوری از مخلوط شکلات را قرار دهید و نیم دیگر شیرینی ها را بر روی آن ها قرار دهید. به مدت 1 ساعت آن ها را در فریزر قرار دهید.
6. برای تهیه لعاب شکلاتی روی شیرینی ها، شکلات های تلخ (50٪) خرد شده را در کاسه ای نشکن بریزید و ظرف را بر روی آب در حال جوش قرار دهید تا شکلات ذوب شود. شکلات مذاب را از روی حرارت بردارید و ترد کننده شیرینی را با آن مخلوط کنید. اجازه دهید تا این مخلوط نسبتا خنک شود و هر چند وقت یک بار آن را هم بزنید.
7. با استفاده از یک چنگال شیرینی ها را روی ظرف شکلات بگیرید و از لعاب شکلاتی بر روی آن ها بریزید و اجازه دهید اضافی لعاب دورن ظرف شکلات بریزد. آن ها را در یک سینی قرار دهید و روی شیرینی ها را با خلال پسته (خام) تزیین نمایید. به مدت 5 دقیقه شیرینی ها را در یخچال قرار دهید. (این شیرینی ها به مدت 3 روز در ظرفی دربسته و در یک ردیف قابل نگه داری هستند.)


.

منبع :