تارت نوعی شیرینی است که معمولاً از مواد پرکننده برای پوشش آن استفاده می شود. روی تارت ها باز است و از ماده اصلی شیرینی (خمیر) تشکیل نشده است. در این مطلب آکاایران طرز تهیه تارت مارمالاد که بسیار خوشمزه است را آموزش داده است. این نوع تارت را میتوان با انواع مارمالادها تهیه و سرو کرد. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را فراگیرید.

طرز تهیه تارت مارمالاد روش اول:

 

تارت مارمالاد

مواد لازم:

کره 100 گرم
آرد دو و نیم پیمانه
تخم مرغ یک عدد
بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری
پودر شکر دو قاشق سوپخوری
ماست یک قاشق سوپخوری
مارمالاد به به میزان لازم
زرده تخم مرغ یک عدد
آلبالو برای تزیین

طرز تهیه:

آکاایران: آرد، شکر و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و وسط آن را گود کنید، کره و تخم مرغ را ریخته و آرام آرام با نوک انگشتان، آرد را به خورد کره و تخم مرغ بدهید. اگر خمیر کمی سفت بود ماست را اضافه کرده و ورز دهید تا خمیر یک دستی به وجود آید.  خمیر را کنار گذاشته، بقیه خمیر را در قالب تارت پهن کنید مارمالاد به را در سطح خمیر پخش کنید و  خمیر باقیمانده را با وردنه باز کرده و به صورت نوارهای باریک برش داده و ضربدری روی مارمالاد بچینید. زرده تخم مرغ را روی نوارها مالیده و آن را در فر از قبل گرم شده با حرارت 170 درجه سانتی گراد به مدت 30 الی 40 دقیقه قرار دهید تا نوارها طلایی شوند.

 

طرز تهیه تارت مارمالاد روش دوم:

تارت مارمالاد,تارت با مارمالاد,طرز تهیه تارت مارمالاد 

آموزش پخت تارت مارمالاد

مواد لازم:

شیر                                       30 گرم

کره                                        150 گرم

بیکینگ پودر                             یک قاشق مرباخوری

پودر شکر                               120 گرم

وانیل                                     یک چهارم قاشق چای خوری

تخم مرغ                                سه عدد

مارمالاد                                 یک کاسه ماست خوری

آرد گندم                                280 گرم

طرز تهیه:

85 گرم شکر، 150 گرم کره و یک چهارم قاشق چای خوری وانیل را مخلوط کرده، حدود دو الی سه دقیقه با همزن برقی هم می زنیم تا کرم مانند شود.یک تخم مرغ اضافه کرده و سی ثانیه هم می زنیم و بعد تخم مرغ دوم را اضافه کرده و باز سی ثانیه هم می زنیم و بعد شیر را اضافه کرده، هم می زنیم. 280 گرم آرد و یک قاشق مرباخوری بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده، کم کم به مواد اضافه کرده، هم می زنیم تا خمیر ته شیرینی آماده شود. 

ته قالب را چرب کرده، دو سوم از خمیر را ته قالب پهن می کنیم. بعد یک کاسه مارمالاد (در اینجا مارمالاد آناناس) روی خمیر می مالیم. در صورتی که مارمالاد در یخچال بوده و سفت می باشد، ابتدا آن را با حرارت ملایم، ولرم می کنیم و بعد آن را به طور یکدست روی خمیر می مالیم.به یک سوم باقیمانده خمیر، آرد اضافه کرده، آن را ورز می دهیم (آن قدر آرد اضافه می کنیم تا خمیر به دست نچسبد). سپس کمی آرد روی تخته پاشیده و خمیر را با وردنه به قطر 2 الی 3 میلی متر باز می کنیم.

نوارهای باریکی از خمیر جدا کرده و روی مارمالاد را با آن ها می پوشانیم (مطابق شکل). در آخر یک نوار به شکل دلخواه، دور تا دور تارت قرار می دهیم.از نیم ساعت قبل فر را با حرارت متوسط (160 الی 180 درجه سانتی گراد) روشن کرده، قالب را در طبقه وسط فر، برای مدت 25 الی 30 دقیقه قرار می دهیم (تا زمانی که روی خمیر طلایی شود). قالب را از فر درآورده تا کمی سرد شود. بعد از کمی سرد شدن، تارت به راحتی از قالب جدا می شود. آن را درآورده، در یخچال می گذاریم تا کاملاً سرد شود. 

تارت را از یخچال درآورده، کمی پودر قند روی آن می پاشیم تا آماده پذیرایی شود.  

امیدواریم با تهیه این تارت مارمالادی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: بخش شیرینی پزی آکاایران