تارت نوعی شیرینی است که معمولاً از مواد پرکننده برای پوشش آن استفاده می شود. روی تارت ها باز است و از ماده اصلی شیرینی (خمیر) تشکیل نشده است. در این مطلب آکاایران طرز تهیه تارت میوه ای که بسیار خوشمزه است و انواع مختلفی دارد را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را فراگیرید.

طرز تهیه تارت آلبالو:

تارت آلبالو

مواد لازم:

کره 3/4 پیمانه 

تخم مرغ 2 عدد 

وانیل 1/4 ق چ 

آب آلبالو 1 ق س

آرد 2و 1/4 پیمانه 

نمک 1/8 ق چ 

بیکینگ پودر 1 ق چ 

مارمالادآلبالو 1و 1/2 پیمانه 

زرده تخم مرغ 1 عدد

طرز تهیه:

آکاایران: پودر قند و کره رابا همزن خوب بزنید تا لطیف گردد. وانیل و تخم مرغ ها را با فاصله و دانه دانه اضافه کنید و بعد از هر تخم مرغ یک دقیقه بزنید. آب آلبالو را هم اضافه کنید. سپس آرد و نمک و بیکینگ پودر را اضافه نموده و مایه را به آرامی مخلوط کنید به طوری که خمیر به دست نچسبد.درصورت 
احتیاج کمی آرد اضافه کنید.دو سوم خمیر را درظرف گرد 25 سانتی متری مخصوص پای که از 
قبل چرب شده باز کنید.سپس مارمالاد را روی خمیر بمالید. خمیر باقی مانده را به صورت 
نوار در آورده و روی مارمالاد به صورت حصیری قرار داده و روی آن زرده تخم مرغ بمالید.
در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت 180درجه سانتی گراد به مدت حدود 25 تا 30 دقیقه بپزید.بگذارید تا کمی خنک شود سپس ازظرف در آورید.

 

طرز تهیه تارت انار:

تارت میوه ای,تارت میوه ای طرز تهیه,تارت میوه ای با کرم

تارت انار

مواد لازم:

*آب انار دو پیمانه (۲۵۰ میلی لیتر)
*پودرقند یک پیمانه (۱۵۰ گرم)
*دانه انار یک و نیم پیمانه
*خامه شیرین شده نصف پیمانه (۱۰۰ گرم)
*آرد سفید چهار قاشق سوپخوری
*آب سرد سه قاشق سوپخوری
*پودر ژلاتین یک و نیم قاشق سوپخوری
*وانیل ۱/۸ قاشق چایخوری
*رنگ خوراکی قرمز سه الی چهار قطره

مواد لازم برای خمیر:

کره ۸۵ گرم
آرد ۲۰۰ گرم
شیر دو تا سه قاشق سوپخوری
پودر قند یک قاشق سوپخوری

طرز تهیه خمیر:

کره را خرد کرده و آرد را به آن می افزاییم. با نوک انگشتان دست یا همزن دستی ورز می دهیم تا به شکل خرده نان در آید. پودر قند را به آن افزوده و با مواد مخلوط می کنیم. شیر را به میزانی می ریزیم تا مخلوط به شکل خمیر در آید. بعد کمی ورز می دهیم و زود آن را جمع می کنیم (ورز دادن زیاد باعث سفت شدن خمیر می شود.) خمیر را در کیسه فریزر قرار داده و به مدت ۲۰ دقیقه استراحت می دهیم. روی سطح آردپاشی شده خمیر را با وردنه پهن می کنیم و به وسیله وردنه آن را داخل قالب تارت پهن می کنیم. قسمت های اضافی خمیر را که از لبه قالب بیرون زده جدا می کنیم و با دست به ته قالب و دیواره فشار وارد می کنیم و با چنگال در ته قالب چند سوراخ ایجاد می کنیم. بعد روی خمیر  کاغذ روغنی گذاشته و روی آن حبوبات می ریزیم و در فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه قرار می دهیم. بعد از پخت، کاغذ روغنی و حبوبات را بر می داریم و مجددا ۱۵ دقیقه دیگر در فر می گذاریم تا رنگ نان طلایی شود.

طرز تهیه مواد داخل تارت:

آب انار را به همراه پودر قند و آرد در قابلمه ای ریخته و با قاشق چوبی هم می زنیم تا یکنواخت شود. بعد روی حرارت قرار داده و مرتب هم می زنیم تا ته نگیرد و مواد غلیظ شود. سپس از روی حرارت بر می داریم. پودر ژلاتین را روی آب سرد می پاشیم تا به حالت اسفنجی در آید بعد آن را روی حرارت غیرمستقیم(بن ماری) می گذاریم تا حل شود آنگاه به مواد داخل قابلمه می افزاییم و با قاشق مخلوط می کنیم. رنگ خوراکی، وانیل و خامه را می افزاییم و با قاشق چوبی هم می زنیم تا مخلوط شوند. پس از این که مواد خنک شد کمی از آن را داخل نان تارت می ریزیم و کمی دانه انار روی آن می پاشیم و بقیه مواد کرم را ریخته و بعد دوباره انار می ریزیم و تارت را در یخچال می گذاریم تا آماده شود. در آخر روی آن را با خامه فرم گرفته تزیین می نماییم.

امیدواریم با تهیه این تارت های میوه ای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: بخش شیرینی پزی آکاایران