حلوا را می توان گفت نوعی پودینگ به روش طبخ ایرانی می باشد که ماده ی اصلی آن آرد گندم می باشد. در این مطلب طرز تهیه حلوای خرما را آموزش داده ایم. با اکاایران همراه شوید تا طرز پخت این حلوای بسیار خوشمزه را فراگیرید.

طرز تهیه حلوا خرما روش اول:

حلوا خرما

مواد لازم:

مواد لازم میزان
خرما 1 لیوان
آرد 2 لیوان
کره یا روغن 2/3 لیوان
گلاب 3 قاشق غذاخوری
دارچین 1 قاشق چایخوری
گردو خرد شده 4 قاشق غذاخوری
خلال بادام برای تزئین

طرز تهیه:

آکاایران: آرد را الک کنید و همراه با روغن داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا رنگ آرد طلایی شود ( دقت کنید که آرد نسوزد ). پوست و هسته خرماها را بگیرید و له کنید سپس همراه با گلاب و پودر دارچین به آرد اضافه نمایید ، مواد را خوب هم بزنید تا خرماها نرم شوند سپس شعله را ملایم کنید و همچنان حلوا را هم بزنید تا یکدست شود.

گردوی خرد شده را به حلوا اضافه کنید سپس حلوای داغ را در ظرف بریزید و روی آن را صاف نمایید و با خلال بادام ، پسته و … تزیین کنید.

 

طرز تهیه حلوا خرما روش دوم:

حلوای خرما,حلوای خرمایی,حلوای خرما با ارده

تهیه حلوا خرما

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد گندم 150 گرم
خرما 500 گرم
روغن مایع 120 گرم
گلاب 2 قاشق سوپخوری
زعفران دم کرده 1 قاشق مربا خوری
پودر پسته 1 قاشق سوپخوری
پودر بادام 1 قاشق سوپخوری

طرز تهیه:

آکاایران: ابتدا آرد را دو بار الک کنید و در روغن تفت دهید تا رنگ آن مایل به قهوه ای شود .سپس روغن را به آرد اضافه نموده و خوب هم بزنید . خرما را از هسته جدا کرده و با گلاب و زعفران دم کرده به آرد تفت داده شده اضافه نمایید و با قاشق بزرگی آن را هم بزنید . بعد از این که مواد کاملاَ با هم مخلوط شد ، ظرف محتوی حلوا را از روی حرارت بردارید تا حلوا کمی سرد شود. حلوا را در ظرف مناسبی بکشید و با پودر پسته و پودر بادام تزیین می کنیم. به جای روغن مایع می توان از ۲۰۰ گرم کره استفاده کرد.

 

امیدواریم با تهیه این حلوای خرمای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران