شیرینی یکی از بهترین میان وعده هاست. شیرینی انواع مختلف و طعم های متفاوتی دارد. در این مطلب آکاایران طرز تهیه شیرینی آجیلی را آموزش داده است. این شیرینی دارای انواع مغزهای آجیل است که بافت و طعمی بینظیر دارد. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را از سایت آکاایران فراگیرید.

 تهیه شیرینی آجیلی

مواد لازم:  

کره   50 گرم
شکر   110 گرم (نصف فنجان)
عسل   60 میلی لیتر (1/4 فنجان)
 آرد    75 گرم (نصف فنجان )
 انواع آجیل های دلخواه    به میزان لازم

 

طرز تهیه:

آکاایران: 1 - درجه ی فر را روی 170 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود. کره، شکر و عسل را داخل یک قابلمه ریخته و آن را روی گاز با حرارت کم قرار دهید.

مخلوط داخل قابلمه باید به مدت 2 الی 3 دقیقه(یا بیشتر) روی حرارت گاز قرار داشته باشد و در تمام این مدت می بایست مخلوط داخل آن را کاملا به هم بزنید تا به صورت یک ترکیب کاملا یک دست درآید و شکر داخل آن کاملا حل شود. ترکیب را بگذارید تا سرد شود.

2 - در ظرف بزرگ دیگری، انواع آجیل های دلخواه(کشمش، تخمه کدو حلوائی، کنجد و ...) را با آرد مخلوط کنید. سپس ترکیب کره را به آن ها افزوده، به هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند.

3 - مخلوط را درون تابه بریزید، می توانید از پشت قاشق برای صاف کردن سطح آن استفاده نمایید. تابه را به مدت 25 دقیقه( یا بیشتر) داخل  فر بگذارید تا وقتی که رنگ آن کاملا طلایی شود. سپس محتویات داخل تابه را در ظرف دیگری قرار دهید و حدود 30 دقیقه منتظر بمانید تا سرد شود. آن را به قطعات دلخواه برش دهید و میل نمایید.

امیدواریم با تهیه این شیرینی آجیلی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران