تارت نوعی شیرینی است که معمولاً از مواد پرکننده برای پوشش آن استفاده می شود. روی تارت ها باز است و از ماده اصلی شیرینی (خمیر) تشکیل نشده است. تارت های انواع مختلفی دارند که در این مطلب آکاایران طرز تهیه تارت سیب که بسیار خوشمزه و مقوی است را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را فراگیرید.

دستور پخت تارت سیب و گردو

تارت سیب

مواد لازم :

کره یا مارگارین 250 گرم
تخم مرغ دو عدد
پودرقند یک ونیم پیمانه
آرد دو و نیم پیمانه
وانیل قاشق چایخوری
بیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
ماست دو قاشق غذاخوری

مواد لازم برای داخل تارت :

 سیب چهار عدد
شکر نصف پیمانه
 دارچین یک قاشق چایخوری
 گردوی خردشده نصف پیمانه
کره 20 گرم

طرزتهیه مواد داخل تارت :

سیب ها را پوست کنده و حبه قندی خرد می کنیم،  داخل تابه می ریزیم سپس کره و شکر را اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا آب سیب کاملا جمع شود آن گاه از روی حرارت برداشته، دارچین و گردو را اضافه می کنیم.

طرز تهیه :

در یک کاسه گود آرد، پودرقند، بیکینگ پودر و وانیل را ریخته و با قاشق مخلوط می کنیم. وسط آرد را گود کرده آنگاه کره، تخم مرغ و ماست را می ریزیم و کم کم آرد را از دیواره ها به خورد مواد می دهیم (این مواد ممکن است آرد بیشتری ببرد در صورت لزوم اضافه کنید تا زمانی که خمیر نرم و یک دستی درست شود) خمیر را یک ساعت استراحت می دهیم (در یخچال) بعد از خمیر به اندازه  کنار گذاشته بقیه را با کمک وردنه باز کرده و کف قالب تارت پهن می کنیم. مواد آماده شده سیب و گردو را روی خمیر پهن می کنیم و  باقی مانده خمیر را مطابق شکل روی مواد قرار داده روی نوارها را زرده تخم مرغ مالیده و در فر 170 درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا طلایی شود.

امیدواریم با تهیه این تارت سیب خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: بخش شیرینی پزی آکاایران