نان نارگیلی که نانی بسیار لذیذ با دستور پخت ساده است و  با مواد اولیه ای که به راحتی در هر منزلی پیدا میشود تهیه می شود. این نان باب طبع همه بوده و طرفداران بیشماری نیز دارد. در این مطلب طرز تهیه نان نارگیلی را آموزش داده ایم. با آکاایران همراه شوید تا شیوه پخت آن را آموزش ببینید.

طرز تهیه نان نارگیلی روش دوم:

نان نارگیلی

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد با سبوس  نیم فنجان
شکر  3 ق غ
نمک  1 ق چ
گلاب  1 ق چ
تخم گشنیز کوبیده  مقدار
نارگین رنده شده  یک فنجان

طرز تهیه :

مواد فوق را با مقداری آب مخلوط کرده و آن را بصورت خمیر خیلی نرم در آورده و بصورت سکه در آورده و در روغن سرخ کنید .

طرز تهیه نان نارگیلی روش دوم:

نان نارگیلی,نان نارگیلی طرز تهیه,نان نارگیلی تبریزی

نان نارگیلی خوشمزه

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد سفید  یک کیلو
پودر نارگیل  نیم کیلو
روغن  600 گرم
خاکه قند  700 گرم

 طرز تهیه:

آکاایران: روغن و خاکه قند را مخلوط می کنیم تا کاملا نرم و لطیف شود و بعد ارد را می ریزیم کمی مالش می دهیم و پودر نارگیل را اضافه می کنیم و خمیر را ورز می دهیم تا کاملا نرم شده چسبندگی پیدا کند و خمیر را می گذاریم چند ساعت بماند.و آنرا بقطر یک سانتیمتر باز می کنیم و با قالب ظریفی قالب می زنیم یک عدد خلال پسته روی آن می گذاریم و فشار می دهیم تا به خمیر بچسبند بعد در سینی می چینیم.

فر را با حرارت ۳۰۰ درجه گرم می کنیم سینی را روی پنجره و وسط فر قرار می دهیم و بعد از سرد شدن شیرینی را در ظرف می چینیم.باید توجه  که شیرینی بسیار لطیف است و چون خیلی ترد است باید کاملا سرد شود بعد از سینی خارج گردد.

آب و روغن را مخلوط می کنیم و کم کم ارد را می ریزیم و بهم می زنیم تا مایه بصورت خمیری که به دست نچسبد در بیاید از خمیر گلوله بر می داریم و در پشت قربال بشکل نوار لوله یی شکل درست می کنیم و از نوار باندازه یک دور انگشت به انگشت می پیچیم و سر آنرا بهم می چسبانیم و بصورت حلقه در می آوریم و بهمین طریق تمام حلقه ها را درست می کنیم و در سینی می چینیم روغن فراوانرا داغ می کنیم و حلقه ها را در روغن سرخ می کنیم بطوریکه پف کرده کمی طلائی شود بعد با کفگیر از روغن خارج می نمائیم در صافی می ریزیم تا روغن زیادی آن گرفته شود و بعد در خاکه قندیکه بهتر است کمی هل کوبیده در آن ریخته باشیم میغلطانیم و در ظرف می چینیم و کمی پسته چرخ کرده روی آن می پاشیم ممکن است یک قاشق چایخوری جوش شیرین به مایه این خمیر اضافه کنیم.

امیدواریم با تهیه این نان نارگیلی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران