مواد   لازم

پودر بیسکویت

2 و نیم فنجان

کره ذوب شده

225 گرم

شکر

1 و نیم ق غ

پودر ژلاتین

7 گرم

آب

دو سوم فنجان

پنیر خامه ای هم دما با اتاق

450 گرم

شکلات چیپسی سفید

2 فنجان

شیر تغلیظ شده

395 گرم

خامه قنادی

1 فنجان

رنگ خوراکی قرمز

1 و نیم ق غ

بلوبری یا میوه ی دلخواه خودتان

به میزان لازم برای تزئین

چیز کیک بدون پخت,چیز کیک شکلاتی,چیز کیک یخچالی

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه آشنا میکنیم .

پودر بیسکویت ، کره ذوب شده و شکر را با هم مخلوط نموده و کف یک قالب کمربندی 22 سانتی که با کاغذ روغنی پوشانده اید پرس کنید .

شکلات را روی حرارت بخار آب یا با فاصله های 30 ثانیه ای در مایکروفر ذوب کنید . پنیر خامه ای را به آن اضافه کرده با همزن برقی هم بزنید تا یکدست شود . شیر تغلیظ شده شیرین را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود .

آب و پور ژلاتین را مخلو طنموده 1 دقیقه کناری بگذارید تا ژلاتین نرم شود سپس روی حرارت ملایم ژلاتین را هم بزنید تا ذوب شود و به مخلوط پنیر اضافه کنید . سپس خامه ی فرم گرفته را به صورت دورانی با مواد مخلوط نمایید .

3 فنجان از مواد پنیری را با رنگ خوراکی قرمز مخلوط نموده روی لایه بیسکویتی بریزید و قالب را تکان دهید تا رویش صاف و یکدست شود و 20 دقیقه در فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد اگر بعد از این مدت هنوز سطحش سفت نشده بود دوباره آن را به فریزد برگردانید تا کاملا خودش را بگیرد سپس لایه سفید را روی لایه قرمز ریخته صافش کنید و به مدت 4 ساعت دیگر در یخچال بگذارید بماند .

لایه ی سفید را حدود 20 – 30 دقیقه بعد از فریز کردن لایه  ی قرمز رویش بریزید وگرنه ممکن است ژلاتین خودش را بگیرد و کارتان خراب شود.

برای جدا کردن چیزکیک از قالب دورش را با کاردک جدا کرده سپس کمربند قالب را باز کنید و رویش را با بلوبری یا میوه ی دلخواه خودتان تزئین نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران