آکاایران: در این مقاله طرز تهیه بیسکویت شنی با طعم بادام و لیمو را به شما عزیزان و همراهان آکاایران آموزش میدهیم. امیدواریم از طعم این بیسکوییت خوشمزه لذت ببرید.

مواد لازم برای بیسکویت های شنی

آکاایران: طرز تهیه “بیسکویت های شنی” با طعم بادام و لیمو

طرز تهیه بیسکویت های شنی

کره (به دمای محیط) را در کاسه همزن برقی بریزید وبا درجه متوسط بزنید ، تا پف کند . شکر را کم کم به آن اضافه کنید و تا رنگ مواد روشن شود، بزنید.یک عدد تخم مرغ به اضافه یک زرده تخم مرغ، وانیل و رنده پوست لیمو را به سایر مواد، اضافه کنید و بزنید. آرد را با نمک الک کنید و به ترکیب کره(با سایر مواد)، اضافه کنیدو با درجه پایین همزن،تا خمیر فرم بگیرد، بزنید. خمیر را در کیسه بپیچید و برای 4 ساعت در یخچال قرار دهید.از قبل، فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد ، گرم کنید. سفیده تخم مرغ و آب را در کاسه ای با هم بزنید و کنار بگذارید. خمیر را به پهنای 3 میلی متر باز کنید و با قالب گرد ،به سایز حدود هفت و نیم سانتی منری ، قالب بزنیدو در سینی فر چرب نشده، قرار دهید. با قلموی آشپزی روی خمیر ها،ترکیب سفیده تخم مرغ بمالید، سه برش پرک بادام قرار دهید و ترکیب پود قند و پودر دارچین بپاشید. سینی را در فر قرار داده و برای 8 تا 10 دقیقه ، تا بیسکویت ها طلایی شوند بپزید(سینی را در میانه پخت بچرخانید). بیسکویت ها را از فر خارج کنید و بگذارید تا خنک شوند.
 

نکات

 
1. در تهیه این دستور، به 2 عدد تخم مرغ بزرگ، نیاز دارید. از یک عدد تخم مرغ و یک زرده درتهیه خمیر و از یک عدد سفیده، در تزیین بیسکویت ، استفاده می شود.
2. برای تهیه این دستور، اگر دسترسی دارید از 1 قاشق چای خوری عصاره وانیل، استفاده کنید.
3. در این دستور،از رنده پوست لیمو ، استفاده کنید.
4. برای این دستور، به پرک بادام برای تزیین، نیاز دارید.
5. در تهیه این دستور، به ترکیب شکر و پودر دارچین برای روی بیسکویت ها، نیاز دارید.برای تهیه آن، یک چهارم پیمانه شکر و1 قاشق غذاخوری پودر دارچین را با هم ترکیب کنید.
6. با این میزان مواد ، 24 عدد بیسکویت خواهید داشت.

نکات تکمیلی در مورد بیسکویت های شنی

بیسکویت های شنی جزو غذای ملل - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 4 ساعت و 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10 دقیقه میباشد .
بیسکویت های شنی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .