این کیک یکی از پرطرفدار ترین کیک های آلمان است و مطمئنا هر کسی که عاشق دارچین و کدو باشه این کیک را دوست خواهد داشت. در این مطلب آکاایران طرز تهیه کیک کدو را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا شیوه ی پخت این کیک خوشمزه را فراگیرید.

طرز تهیه کیک کدو سبز:

کیک کدو سبز

مواد لازم:

کدو سبز ۱۰۰ گرم 
 تخم مرغ ۲ عدد 
 شکر نصف پیمانه با یک قاشق سوپخوری سر پر 
 روغن مایع نصف پیمانه 
 بکینگ پودر ۱ قاشق مرباخوری 
 گردو خرد شده ۵۰ گرم 
 آرد یک و نیم پیمانه 
 دارچین نصف قاشق مربا خوری 
 خلال بادام برای تزئین 
 نمک کمی 
 وانیل کمی 
 پودر قند برای تزئین

طرز تهیه:

آکاایران: تخم مرغ رو با شکر و وانیل با همزن می زنیم تا سفید و کشدار بشه و حجمش دو برابر بشه(حدود 5 دقیقه).  وقتی مواد حجمش دو برابر شد روغن رو کم کم اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب با هم قاطی بشه مایع شما کشدار میشه.  آرد رو با نمک و دارچین و بکینگ پودر سه بار الک میکنیم و به مواد کم کم اضافه می کنیم و هم می زنیم. حالا گردو رو  هم اضافه کنید و با لیستک با مایع کیک مخلوطشون کنید.

کف قالب رو کاغذ روغنی می اندازیم مواد رو داخل قالب میریزیم. و توی فر با دمای 180 درجه به مدت یک ساعت قرار می دیم. ممکنه تو فر شما زودتر و یا حتی دیرتر بپزه پس حواستون باشه بعد از 35 دقیقه حتما چکش کنید که نسوزه من سه تا کاپ کیک هم با این مایع درست کردم. کدو سبز رو درشت رنده کنید و به مایع کیک اضافه کنید. وقتی پخت بیرون میاریم 8 الی 10 دقیقه می ذارید خنک بشه. 

 

طرز تهیه کیک کدو حلوایی:

کیک کدو سبز

کیک کدوحلوائی

مواد لازم:

آرد                                          300 گرم ( 2 پیمانه )

شکر                                         250 گرم( یک و نیم پیمانه ) 

تخم مرغ                                     3 عدد

گردو خرد شده                             50 گرم

پوره کدو حلوایی                        1 پیمانه ( پیمانه ی من 200 میلی لیتریه )

ماست                                        3 قاشق سوپخوری

روغن                                         مایع 1 پیمانه

 بکینگ پودر                              2 قاشق چایخوری

دارچین                                     2/1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:

آکاایران: تخم مرغ و شکر رو با همزن برقی به مدت 5 دقیقه خوب میزنیم. بعد روغن مایع و سپس ماست رو اضافه کرده و مجددا میزنیم تا یکدست بشه. بعد پوره ی کدو رو هم اضافه کرده و هم میزنیم تا یکدست بشه. آرد و دارچین و بکینگ پودر رو با هم الک کرده و گردوی خرد شده رو باهاش مخلوط میکنیم. مخلوط آرد رو بتدریج به مایه اضافه کرده و هر بار با لیسک خوب مخلوط میکنیم .

وقتی مایه ی کیک یکدست شد ، تو قالبی که چرب کرده و آرد پاشیده ایم میریزیم و به مدت 40 تا 45 دقیقه تو طبقه ی وسط فر و با حرارت 180 درجه ی سانتیگراد قرار میدیم تا بپزه. من مقداری از مایه رو تو قالب فلزی و مقداریش رو تو قالبهای مافین قلبی ریختم ، این مایه رو چه یکجا تو قالب بریزین و چه تو قالب مافین ، فرقی نمیکنه و در هر دو صورت خوب میشه . اگه قالبتون فلزیه ، با قلمو و روغن چرب کرده و آرد بپاشین و با ضربه به قالب اضافه ی آرد رو خارج کنین. کل مواد یه قالب و سه تا مافین می شود.

امیدواریم با تهیه این کیک کدوی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی اکاایران