مواد لازم برای 70 عدد کوکی شیرینی

کره نرم

1 فنجان

شکر

نصف فنجان

رنده پوست لیمو ترش

2 ق غ

آب لیموترش

یک چهارم فنجان

وانیل

1 ق چ

آرد

2 و نیم فنجان

بادام ریز خرد شده

سه چهارم فنجان

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران را تقدیم شما میکنیم .

کره را با همزن برقی و سرعت متوسط حدود 30 ثانیه بزنید سپس شکر را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود . رنده ی پوست لیمو ، آب لیمو ترش و وانیل را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . آرد را اضافه کرده مخلوط نمایید و سپس مغز فندق را با مواد مخلوط کرده هم بزنید تا کاملا شکل خمیری به خودشان بگیرند .

فر را با دمای 180  درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

روی سطح کار را کمی آرد بزنید و خمیر را به قطر نیم سانتی با وردنه باز کنید با طرح دلخواهتان یا مثل من با کاتر گل  قالب بزنید و در یک سینی فر بدون این که چرب کنید با فاصله 1 سانتی بچینید و  به  مدت 8 – 10 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و سپس روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شود .

مواد لازم برای تهیه رویال آیسینگ

پودر مرنگ

یک چهارم فنجان

آب گرم

نصف فنجان

پودر شکر الک شده

4 فنجان

عصاره وانیل

نصف ق چ

سیروپ ذرت

1 ق غ

 

سر پدالی همزن را وصل کرده پودر مرنگ و آب را مخلوط کرده هم بزنید تا تا فرم بگیرد و پودر مرنگ کاملا حل شود .

پودر شکر را 1 فنجان 1 فنجان اضافه کرده به هم زدن با سرعت کم ادامه دهید . در آخر وانیل و سیروپ ذرت را اضافه کرده هم بزنید تا کاملا خرم گرفته و پوک شود .

یک سو از رویال آیسینگ را با رنگ زرد ژله ای و مابقی را با رنگ صورتی ژله ای رنگ آمیزی کنید .

کوکی,انواع کوکی,کوکی عید

رویال آیسینگ صورتی را به قیفی با سر ساده و بازیک منتقل کرده و تمام کوکی ها را دور گیری کنید و یک دایره تو خالی هم وسط گل ها برای تخمک بکشید و صبر کنید خطوطی که کشیده اید خشک شود .

حالا اگر باقیمانده ی رویال آیسینگتان خیلی غلیظ است و حالت روان نمیگیرد میتوانید 1 ق چ آب به آن اضافه کرده و سپس داخل خطوطی که کشیده اید را با رویال آیسینگ صورتی پر کنید و قسمت وسط گل را هم با رویال آیسینگ زرد پر کنید . کوکی ها را تا ی کساعت کناری بگذارید تا رویال آیسینگ رویشان خشک شود سپس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران