پودینگ انار که دسری ترش مزه است را می توانید به صورت تک نفره سرو کنید و یا به عنوان کرم برای میان کیک از آن استفاده نمایید. در این مطلب نیز آکاایران طرز تهیه دو نوع پودینگ انار را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا شیوه ی تهیه این پودینگ خوشمزه را فراگیرید.

طرز تهیه پودینگ انار روش اول:

پودینگ انار

مواد لازم:

شیر                   نیم لیتر

شکر                 40 گرم

نشاسته            40 گرم

تخم مرغ             1 عدد

نمک و وانیل         به مقدار دلخواه

طرزتهیه:

آکاایران: نشاسته را با کمی شیر سرد حل کنید. بقیه شیر را با شکر و نمک مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید تا بجوشد. نشاسته حل شده را به این مخلوط اضافه کنید تا یک جوش بزند. زرده را با وانیل مخلوط و به شیر و نشاسته اضافه کنید. سفیده را با همزن بزنید تا سفت شود، بعد به مایع روی حرارت اضافه و مرتب به هم بزنید تا صاف و یک دست شود.

 بعد این مخلوط را از روی حرارت بردارید. از قبل، قالب مورد نظرتان را باید با آب سرد خیس کنید. سپس از مواد داخل قالب بریزید و انار دانه شده را درون مخلوط بریزید.

نکته: برای اینکه انارها فقط به ته قالب نرود، مقداری از آن را نگه دارید. مخلوط را داخل یخچال بگذارید تا کمی خنک شود. بعد از گذشت چند دقیقه از خنک شدن آن، انارهای مابقی را روی مخلوط بریزید تا روی پودینگ هم انارباقی بماند.

پودینگ بعد از سرد شدن کامل، آماده سرو کردن است.

 

طرز تهیه پودینگ انار روش دوم:

پودینگ انار,تهیه پودینگ انار,دستور پودینگ انار

تهیه پودینگ انار

مواد لازم:

شیر : 2 قاشق غذاخوری

پودر قند : 4/3 پیمانه

وانیل :4/1 قاشق مربا خوری

آب انار : 2 پیمانه

ژلاتین : 2 ورق

نشاسته ذرت : 4 قاشق غذاخوری

خامه : 150 گرم

پنیرخامه ای : 100 گرم

طرز تهیه:

آکاایران: پودر قند، وانیل، آب انار و پودر نشاسته را مخلوط کنید و سپس شیر را اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید و انقدر هم بزنید تا غلیظ شود. پنیر خامه ای و خامه را مخلوط  کنید تا کاملا صاف و یک دست شود و سپس مخلوط خامه  و پنیر را به مواد نشاسته ای اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا غلیظ مانند فرنی شود. ژلاتین را در 2-3 قاشق غذاخوری آب سرد حل کنید و روی حرارت غیر مستقیم بگذارید تا ژلاتین در آب حل شود و سپس ژلاتین را به مواد اضافه کنید و هم بزنید. پودینگ آماده شده را با دانه های انار مخلوط کنید و در بستنی خوری یا هر ظرفی بریزید و در یخچال قرار دهید. دسر خوشمزه آماده سرو است.  

 

امیدواریم با تهیه این پودینگ انار خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران