پودینگ هلو با شکر طبیعی ، یک منبع انرژی مطلوب برای کودکان محسوب می شود که در طول روز پودینگ هلو انرژی آنها را تامین می کند. در این مطلب آکاایران طرز تهیه پودینگ هلو را آموزش داده است. با ما همراه شوید.

طرز تهیه پودینگ هلو روش اول:

پودینگ هلو

مواد لازم:

زرده تخم مرغ: ۴ عدد
شیر: ۴۰۰ میلی لیتر
شکر: ۲۰۰ گرم
آرد: ۷۵ گرم
اسانس هلو: ۵ تا ۶ قطره
هلوی تازه: ۴ عدد
کمپوت هلو که به شکل نصفه های هلو پخته شده: به میزان لازم
تخم مرغ کامل: ۲ عدد
برای تزرین کردن رویه یک عدد زرده تخم مرغ، چند قطره رنگ زرد زعفرانی، ۲قطره اسانس هلو

طرز تهیه:

آکاایران: ابتدا زرده های تخم مرغ، شکر، آرد و اسانس هلو را با هم مخلوط کرده، شیر را آرام آرام به آن اضافه می کنیم و وقتی مخلوط یکدستی آماده شد، آن را روی حرارت می گذاریم و مدام به هم می زنیم تا غلیظ شود. وقتی کرم را از روی حرارت برداشتیم و کمی حرارت خود را از دست داد، هلوهای تازه را خرد کرده، داخل کرم می ریزیم. همزمان ۳ تخم مرغ کامل را نیز اضافه کرده و مخلوط می کنیم.
به هم زدن مواد در این مرحله فقط باید توسط لیسک باشد. مواد را داخل رمکین های تک نفره تقسیم می کنیم. اطراف رمکین ها داخل ظرف مخصوص فر آنقدر آب جوش می ریزیم که تا نزدیک لبه رمکین ها را پر کند. به تعداد رمکین ها تکه های کمپوت هلو که بهتر است هر کدام یک نصفه هلو باشد، داخل یک سینی فر چیده، روی آن را با مخلوط زرده تخم مرغ، رنگ زعفرانی و اسانس هلو توسط برس زرین می کنیم. هر دو سینی را حدود ۴۵ دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد گرم کرده ایم می پزیم.
پس از خارج کردن از فر، اگر روی پودینگ ها صاف بود که یک نصف هلوی گریل شده روی آن قرار می دهیم که در این زمان آماده سرو است. اگر احساس کردیم کمی روی پودینگ گود شده، مواد داخل یکی از رمکین ها را داخل قیفی با ماسوره ساده ریخته وسط پودینگ ها یک حفره ایجاد می کنیم و از مواد با قیف وسط پودینگ تزریق می کنیم. این کار باعث می شود سطح رویی پودینگ که احتمالا تو رفته بالا بیاید. سپس نصفه هلوی گریل شده را روی آن می گذاریم.

 

طرز تهیه پودینگ هلو روش دوم:

پودینگ هلو,طرز تهیه پودینگ هلو,آموزش تهیه پودینگ هلو

تهیه پودینگ هلو

مواد لازم:

هلو پوست کنده تازه یا فریز شده نیم کیلو
شیر 4 الی 6 پیمانه
آرد برنج نرم نصف پیمانه
نشاسته گل یک پیمانه
شکر یک و نیم پیمانه یا بیشتر

اسانس هلو
رنگ مجاز خوراکی نارنجی سه قطره
میوه جات برش زده برای تزیین

طرز تهیه:

آکاایران:  هلو رو توی دستگاه میکس کنین تا پوره بشه . نشاسته رو با یک لیتر آب سرد حل کنین . آرد برنج رو با شیر سرد مخلوط کنین . با شکر همه رو توی قابلمه بریزین و حرارت بدین و شعله رو ملایم کنین و مرتب هم بزنین تا شکر و آرد برنج و نشاسته با هم مخلوط و حل شده و پودیگ به صورت فرنی در بیاد .آرد و نشاسته از حالت خامی باید در بیاد. رنگ و اسانس رو اضافه کنین و پوره در وهله آخر بریزین و هم بزنین تا آب هلو به خورد پودینگ بره و غلیظ بشه. حالا از روی حرارت بدارین . توی ظرف مناسب بکشین و بذارین تا خنک بشه . سپس از میوه های برش داده شده روش بچنین و سرو کنین . 

نکات:

این دسر نباید گرم استفاده بشه . در صورت تمایل میتونین کمی کره هم داخلش بریزین . این پودینگ رو با توت فرنگی و انبه و موز هم میشه تهیه کرد. و به جای رنگ نارنجی میشه از رنگ های شبیه به خود میوه استفاده کرد . من با هلوی پوست کنده فریز شده تهیه کردم .

امیدواریم با تهیه این پودینگ هلوی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران