آکاایران: زمان آماده سازی
۲۰ دقیقه
زمان پختن
۴۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
قدری
روغن
۱۲۰ گرم
کره
۳/۴ پیمانه
شکر قهوه ای
۲ عدد
پرتقال
۱ پیمانه
آرد
۱/۴ قاشق چای خوری
نمک
۱/۲ قاشق چای خوری
جوش شیرین
۱ قاشق چای خوری
بیکینگ پودر
۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو
۲ عدد بزرگ
تخم مرغ
۱/۴ پیمانه
شیر
۳/۴ پیمانه
پودر قند
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی

ترکیب شکلات و پرتقال یه ترکیب قدیمیه. تو این دستور اگه از پرتقال های ترش استفاده کنید خیلی بهترم میشه!

آماده کردن مواد برای تهیه کیک خیس شکلات و پرتقال:

۱- پوست پرتقال ها رو رنده کنید و آب اون ها رو بگیرید. از پرتقال های ترش استفاده کنید. اگه پرتقال ها شیرین هستند از ترکیب ۲ به ۱، آب پرتقال و آبلیمو استفاده کنید.

کیک خیس شکلات و پرتقال از مجموعه دستورغذایی های نایجلا لاوسون است که در سایت آشپزباشی طرز تهیه اون رو برای شما آماده کرده ایم.

  1. از قبل فر رو با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب نان ۲۳ در ۱۳ سانتی متری رو با روغن چرب کنید و در اون کاغذ روغنی پهن کنید.
  2. کره (به دمای اتاق) رو با همزن برقی بزنید تا نرم بشه. شکر قهوه ای رو اضافه کنید و دوباره بزنید تا خامه ای بشن. نیمی از رنده پوست پرتقال رو با اون ها ترکیب کنید.
  3. در ظرفی دیگه مواد خشک شامل آرد، نمک، جوش شیرین، بیکینگ پودر و پودر کاکائو رو با هم ترکیب کنید. تخم مرغ ها رو یکی یکی به همراه کمی از ترکیب مواد خشک با ترکیب کره و شکر مخلوط کنید. بعد بقیه ترکیب مواد خشک رو اضافه کنید. در آخر شیر رو اضافه کنید و مواد رو خوب هم بزنید. خمیر رو در قالب بریزید.
  4. کیک رو برای حدود ۴۵ دقیقه، تا زمانی که خلال دندان تمیزی که در وسط کیک می زنید و خارج می کنید تمیز باشه، بپزید.
  5. در قابلمه کوچکی، آب پرتقال رو با بقیه رنده پوست پرتقال و پودر قند ترکیب کنید و تا پودر قند حل بشه، روی حرارت پایین بذارید. شربت رو از صافی رد کنید و در پارچ بریزید.
  6. وقتی کیک رو از فر خارج کردید، تمام سطح کیک رو با خلال دندان سوراخ کنید و شربت گرم رو روی اون بریزید. کیک رو کنار بذارید تا خنک بشه و بعد اون رو از قالب خارج کنید.
.

منبع : ashpazbashy.com