آکاایران: زمان آماده سازی
۱۵ دقیقه
زمان پختن
۷۵ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۸ نفر
۲۲۵ گرم
کره
۲ پیمانه
آرد
۱ پیمانه
شکر
۴ عدد بزرگ
تخم مرغ
۱/۲ قاشق چای خوری
وانیل
۱/۲ قاشق چای خوری
نمک
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی

آکاایران: پوند کیک وانیلی

پوند کیک وانیلی

پوند کیک ، به کیکی  گفته می شود که اغلب با ۱ پوند(حدود ۵۰۰ گرم) از ۴ ماده اولیه یعنی آرد، کره، تخم مرغ و شکر درست می شود.  حالا ما این کیک ساده را با ۶ ماده اولیه و در ۳ مرحله آماده می کنیم، و به آن وانیل اضافه می کنیم تا طعم نوین و متفاوتی بدهد. این کیک برای روزهای شلوغ ، آسان ترین دسر است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی این کیک:

۱- این دستور به کره و آرد اضافی برای چرب کردن و آردپاشی قالب نیاز دارد.

۲- برای اندازه گیری دقیق تر آرد آن را با قاشق در پیمانه بریزید و حتما سر پیمانه را صاف کنید.

۳- کره باید در دمای اتاق باشد.

۴- اگر دسترسی دارید، می توانید به جای وانیل از عصاره خالص وانیل استفاده کنید.

  1. فر را از قبل با دمای 175 درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب (نان یا کیک صبحانه به سایز 16 در 11در 6 سانتی متر) را با، کره چرب کنید و آرد بپاشید.
  2. کره و شکر را با همزن برقی با درجه بالا ( سرعت بالا) بزنید تا سبک و پفکی شود. تخم مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. وانیل و نمک را به مواد اضافه کنید. آرد را کم کم به مواد اضافه کنید و با درجه پایین همزن بزنید تا فقط مواد با هم ترکیب شوند ( مواد را بیش از حد هم نزنید).
  3. مایه را در قالب آماده شده بریزید. قالب را در فر قرار دهید و برای حدود 1 ساعت بپزید. از میزان طبخ کیک با فرو بردن خلال دندان اطمینان حاصل کنید، اگر خلال دندان تمیز بیرون بیاید کیک آماده است. اگر کیک به سرعت قهوه ای شد روی آن را با ورقه آلومینیومی بپوشانید. اجازه دهید کیک برای مدت 15 دقیقه خنک شود. سپس از قالب خارج کرده روی توری قراردهید تا کاملا خنک شود.
.

منبع :