آکاایران: زمان آماده سازی
۴۵ دقیقه
زمان پختن
۲۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۳۲ نفر
۳/۴ فنجان
پودر کاکائو
۳/۴ فنجان
آب داغ
۳ فنجان
آرد
۱ قاشق چای خوری
جوش شیرین
۱ قاشق چای خوری
بکینگ پودر
۱ قاشق چای خوری
نمک درشت
یک و نیم فنجان
کره
دو و نیم فنجان
شکر
۴ عدد بزرگ
تخم مرغ
یک و نیم قاشق غذاخوری
عصاره ی وانیل
۱ فنجان
کرم ترش
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی

آکاایران: کاپ کیک شکلاتی تیره

کاپ کیک شکلاتی تیره یکی دیگر از مجموعه دستور غذایی های مارتا استوارت است که بخش آموزش آشپزی سایت آشپزی دستور تهیه ی آن را برای شما تدارک دیده.

نکاتی در رابطه با تهیه ی این کاپ کیک :

۲- کرم گاناش که برای پوشاندن روی کاپ کیک استفاده می شود نیز با لطافت و خوشمزگی خود طعم کاپ کیک ما را عالی تر می کند .طرز تهیه ی این کرم را در این لینک خواهید یافت.

۳- می توان از کرم هفت دقیقه ای و یا کرم پنیر خامه ای نیز برای پوشاندن روی کیک استفاده کرد .

۴- ورقه های رولی شکلات که به آسانی توسط یک پوست کن آماده می شوند تزیین مناسبی برای روی کرم گاناش می باشند. برای طرز تهیه آنها کلیک کنید.

۵- کاپ کیک ها را می توانید در طول شب در دمای اتاق و تا سه روز در ظروف در بسته در یخچال و همچنین به مدت دو ماه در ظروف در بسته در فریزر نگهداری کنید.

  1. ابتدا فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 176 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود . درون قالب های مخصوص کاپ کیک را با کاغذ بپوشانید. پودر کاکائو و آب داغ را با هم مخلوط کرده و هم بزنید تا یک دست شود .در کاسه ای دیگر آرد ، جوش شیرین ، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید.
  2. کره را همراه با شکر در حرارت متوسط رو به کم ، ذوب کنید و هم بزنید تا باهم ترکیب شوند .سپس از روی حرارت برداشته و در ظرف دیگری با هم زن برقی با سرعت متوسط کم به مدت 4 تا 5 دقیقه هم بزنید تا سرد شود. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی به آن اضافه نموده و پس از هر بار اضافه کردن هم بزنید تا با مواد ترکیب شود. سپس وانیل و مخلوط شکلات را که از قبل آماده کرده بودید به مواد خود اضافه نموده و هم بزنید. پس از آن مخلوط آرد و کرم ترش را یک در میان به مواد اضافه نموده و پس از هربار اضافه کردن با سرعت کم همزن هم بزنید تا همه ی مواد با هم مخلوط شوند.
  3. خمیر را به اندازه های مساوی درون قالب ها بریزید به طوری که سه چهارم هر قالب پر شود.قالب ها را به مدت 20 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد تا زمانی که خلال دندان تستر ما تمیز از داخل کیک بیرون بیاید. پس از طبخ قالب ها را 15 دقیقه روی توری خنک کننده قرار دهید و سپس کاپ کیک ها را خارج نموده و روی توری بگذارید تا کاملا خنک شوند .
  4. در پایان با یک کاردک کوچک روی کاپ کیک ها را با کرم گاناش بپوشانید.
.

منبع :