آکاایران: طرز تهیه کیک جواهرات


آکاایران: فر را با حرارت 210 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. در سینی فر یا یک قالب کم ارتفاع مسطح (به اندازه تقریبا 30-20) دو، سه ورق کاغذ روغنی پهن کنید.
در یک کاسه پودر بادام، شکر و آرد را بریزید. تخم مرغ ها را هم اضافه کنید. حالا با همزن برقی مواد را هم بزنید. باید آنقدر مواد را هم بزنید تا به خوبی با هم مخلوط شوند.
حالا یک زرده تخم مرغ را همراه رنگ خوراکی بیفزایید و باز هم زدن را ادامه دهید، سپس در یک کاسه دیگر سفیده تخم مرغ را با همزن برقی خوب هم بزنید تا سفید و پف کرده شود.
به سفیده پف کرده، پودر قند را هم اضافه کنید تا یکدست و فرم دار شود. حالا سفیده را به مواد اولیه (مخلوط پودر بادام) اضافه کنید و به آرامی هم بزنید. کره آب شده را هم افزوده و خوب با مواد مخلوط کنید.
حالا مایه کیک آماده را روی کاغذ روغنی بریزید و پهن کنید. سینی را در فر بگذارید و حدود 5 تا 8 دقیقه صبر کنید تا کیک بپزد. در این فاصله دائم کیک را نگاه کنید. وقتی طبخ، سینی را بیرون بیاورید. مراقب باشید این کیک سریع می سوزد.
کیک آماده را از فر بیرون آورده و روی سطح آن یک چهارم پیمانه پودر قند بپاشید و پخش کنید. حالا روی آن یک تکه دستمال پارچه ای تمیز بگذارید.
کمی که گذشت و کیک نرم شد، قالب کمربندی مناسب (با قطر حدود 18 سانت) روی کیک بگذارید. با کمک آن تکه هایی از کیک را برش زده و در قالب بگذارید تا کف و دیواره های قالب با کیک پوشیده شود.
حالا سراغ درست کردن لایه میانی کیک بروید. شربت آناناس را در یک شیرجوش کوچک بریزید. پودر ژلاتین را روی آن بپاشید. کمی صبر کنید تا پودر در شربت نرم شود، سپس شیرجوش را روی حرارت ملایم بگذارید و دائم هم بزنید تا ژلاتین حل شود.
بلافاصله شیرجوش را از روی حرارت بردارید و آب سرد را به آن افزوده و هم بزنید. مخلوط را به یک کاسه مناسب منتقل کنید و کمی صبر کنید تا خنک شود، سپس ظرف را در یخچال بگذارید، پنج دقیقه کافی است. این مرحله فقط برای خنک شدن مخلوط است و شربت نباید سفت شود، باید هنوز مایع باشد.
در یک کاسه بزرگ خامه فرم گرفته شیرین و عصاره وانیل را بریزید و با همزن خوب هم بزنید تا خامه فرم دار شود. حالا مخلوط شربت و ژلاتین خنک شده را هم به خامه بیفزایید و حسابی هم بزنید.
پودرژله دلخواهتان را که بهتراست با رنگهای متفاوت باشد با نیم لیوان آب جوش حل کنید و نیم لیوان آب سرد در آن بریزید وداخل ظرف بریزید بهتراست ظرفتان پهن باشد تا قطرژله زیاد نشود بگذارید ببندد و به شکل مکعب با چاقو برش بزنید و برگردانید دقیقا به همان روش ژله خرده شیشه عمل کنید.
مکعب های ژله ای رنگارنگ را با فاصله از یکدیگر در خامه بریزید. در این مرحله نباید مواد را هم بزنید چون شکل ژله ها به هم می ریزد. فقط با تکان دادن کاسه، ژله ها را بیشتر در خامه فرو برید.
این مخلوط را به آرامی و ترجیحا با تکان دادن کاسه داخل قالب کمربندی روی کیک بریزید. در آخر روی آن را با یک کاردک صاف کنید. قالب را حداقل شش ساعت در یخچال بگذارید تا سفت و آماده شود. بعد از این مدت کیک را از قالب بیرون بیاورید و با ترافل های رنگی تزئین کنید. کیک را برش زده و سرو کنید.


.

منبع :