آکاایران: بانوفــی پـای

نام مدرس
ندا کرباسی
مواد لازم
مواد لازم برای لایه بیسکویتی
بیسکویت ساده خرد شده: دو پیمانه
کره ذوب شده: نصف پیمانه
موز حلقه شده: چهار عدد

مواد لازم برای گلهای شکلاتی
شکلات تختهای: 100 گرم

مواد لازم برای لایه خامه

خامه فرم گرفته شده: دو پیمانه

مواد لازم برای تافی
کره: 250 گرم
شکر قهوهای: 250 گرم
شیر پرچرب: 300 میلیلیتر
طرز تهیه

ابتدا گل‌های شکلاتی را آماده می‌کنیم. شکلات را روی بخار آب جوش به صورت بن‌ماری ذوب می‌کنیم، سپس اجازه می‌دهیم تا شکلات‌ خنک شود. شکلات را درون قیف شیرینی‌پزی ریخته، روی یک سینی بزرگ کاغذ روغنی گذاشته و با ماسوره کوچک شکلات را به صورت دایره‌های درهم حالت می‌دهیم. گل‌های شکلاتی را در یخچال گذاشته تا کاملا خودشان را بگیرند.

برای تهیه تافی، کره را روی حرارت گذاشته تا ذوب شود، شکر قهوه‌ای را به آن افزوده و مدام مواد را هم می‌زنیم تا شکر حل شده و کم کم به نقطه جوش برسد. حالا شیر را افزوده و اجازه می‌دهیم تا مواد بجوشد، سپس حرارت را کم کرده و پنج دقیقه دیگر مواد را روی حرارت ملایم می‌گذاریم تا ترکیب تافی غلیظ شود. حرارت را خاموش کرده تا تافی کاملا خنک و غلیظ شود.

برای درست کردن لایه بیسکویتی، فر را با حرارت 175 درجه سانتی‌گراد گرم می‌کنیم. در یک کاسه بزرگ بیسکویت و کره را کاملا مخلوط می‌کنیم تا کره به خورد بیسکویت برود، سپس آن را کف قالب تارت 25 سانتی‌متری فشار می‌دهیم. قالب را به مدت 10 الی 12 دقیقه درون فر گذاشته تا لایه بیسکویتی طلایی شود. بعد قالب را از فر درآورده و اجازه می‌دهیم تا کاملا خنک شود. (حالا به منظور آماده کردن خامه پای، خامه را با همزن برقی تا زمانی که کاملا فرم بگیرد، سپس شکر را افزوده و مجددا مواد را دو الی سه دقیقه هم می‌زنیم.) خامه را درون قیف با ماسوره شکوفه ریخته، قیف را تا وقت تزیین کیک درون یخچال می‌گذاریم.

برای آماده کردن پای، نیمی از تافی خنک‌شده را روی لایه بیسکویتی خنک می‌ریزیم و روی آن را با موز می‌پوشانیم. این کار را یک بار دیگر انجام می‌دهیم، سپس پای را به مدت 30 دقیقه در فریزر گذاشته تا خودش را بگیرد. قالب پای را از فریزر درآورده و روی آن را با شکوفه‌های خامه‌ای می‌پوشانیم. گل‌های شکلاتی خنک ‌شده را نیز روی شکوفه‌ها قرار داده و بانوفی‌ پای را تا زمان سرو در یخچال می‌گذاریم.

نکات
مجله شماره 174 صفحه 82
.

منبع : new.ksabz.net