آکاایران: آموزش تهیه بستنی کیک خوشمزه با ادویه جات عالی

آکاایران: کیک بستنی ادویه جات 

برای این دستور می تونید از بستنی وانیلی بهرهگیری کنید و اون رو با بستنی با طعم مورد نظرتون «مثلا بستنی انبه»، مربا و یا میوه دلخواهتون مزه دار کنید. همین طور می تونید ادویه ها رو از کیک حذف کنید. با این مقدار مواد ۱۲ عدد کیک بستنی کوچک خواهید داشت.
 
 
 
مواد ضروری برای کیک بستنی:

    کره ۱۱۰ گرم

    آرد ۳/۴ پیمانه

    پودر دارچین ۱/۴ قاشق چای خوری

    پودر زنجبیل ۱/۴ قاشق چای خوری

    نمک ۱/۴ قاشق چای خوری

    شکر۳/۴  پیمانه

    عسل ۱ قاشق رستوران

    رنده پوست لیمو ۱ قاشق چای خوری

    آبلیمو ۲ قاشق رستوران

    تخم مرغ ۲ عدد بزرگ

    بستنی ۱ لیتر

 
مهیا کردن مواد برای تهیه کیک بستنی ادویه دار:

1.  بستنی رو هم بزنید تا نرم بشه. می تونید از بستنی با طعم دلخواهتون بهرهگیری کنید و یا بستنی وانیلی رو با بستنی با طعم های دیگه، مربا و یا هر میوه ای که دوست دارید ترکیب کنید.

 
2.  باید کیک بستنی رو دست کم برای ۸ ساعت در فریزر بذارید تا سفت بشه.
 

   1. از گذشته فر رو با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی فر ۲۵ در ۳۸ سانتی متری رو با کره چرب کنید ودر اون کاغذ روغنی پهن کنید. کاغذ روغنی رو هم چرب کنید.

 
   2. در کاسه ای آرد، پودر دارچین، پودر زنجبیل و نمک رو با هم ترکیب کنید. در کاسه دیگه، کره، شکر، عسل، رنده پوست و آب لیمو و تخم مرغ ها رو با هم ترکیب کنید و هم بزنید.
 
   3. حالا مواد خشک رو به مواد تر افزون کنید و تا یکدست بشن، موثر با هم ترکیب کنید. خمیر رو یکدست در سینی آماده شده بریزید. کیک رو برای حدود ۱۲ تا ۱۴ دقیقه تا خشک بشه و از دیواره های سینی فاصله بگیره، بپزید.
 
   4.بذارید تا کیک در سینی برای ۵ دقیقه خنک بشه، بعد با چاقو کیک رو از دیواره های سینی جدا کنید و اون رو برگردونید. کاغذ روغنی رو جدا کنید و بذارید کیک روی توری دقیقا خنک بشه.
 
   5. کیک رو روی سطح کار بذارید و از میان نصف کنید تا دو لایه کیک داشته باشید. لایه بالایی رو کنار بذارید. بستنی نرم شده رو روی لایه ی پایینی کیک بمالید. پهنای لایه بستنی باید حدود دو و نیم سانتی متر   باشه. لایه دیگه کیک رو روی بستنی بذارید.
 
   6. کیک بستنی رو در کیسه پلاستیکی بپیچید و دست کم برای ۸ ساعت در فریزر بذارید. اون رو به شکل قطعات ۳ در ۷ سانتی متری برش بزنید و فورا میل کنید و یا تا ۱ هفته در فریزر نگه دارید.
 
 
.

منبع : talab.org