شما میتوانید با تهیه ی این دو مدل موس شکلات لحظات خوبی در کنار خانواده داشته باشید.

روش اول:

طرز تهیه موس

مواد لازم

شکلات تلخ و شیرین 1 پیمانه

شیر  3 یک دوم پیمانه

سفیده تخم مرغ 3 عدد بزرگ

خامه زده شده شیرین (برای تزیین)  به مقدار لازم

طرز تهیه:

در یک قابلمه کوچک، شیر و شکر را مخلوط کرده و روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شده و شکر کامل حل شود. نمی گذاریم بجوشد. شکلات ها را ریز خرد کرده، داخل مخلوط کن می ریزیم و شیر داغ را به آن اضافه می کنیم. حدود یک دقیقه مخلوط می کنیم تا شکلات آب شود. سفیده تخم مرغ را اضافه می کنیم و با درجه بالا یک دقیقه یا بیشتر مخلوط می کنیم تا مایه سبکی حاصل شود.

موس را داخل فنجان ها می ریزیم و 3 تا 4 ساعت در یخچال می گذاریم. هنگام سرو کردن، مقداری خامه زده شده روی آن ها می ریزیم و با مواد دلخواه تزیین می کنیم.

 

روش دوم:

طرز تهیه انواع موس ها

طرز تهیه موس

مواد اولیه :
شکلات چیپسی 150 گرم
سفیده تخم مرغ دو عدد
خامه صبحانه 150 گرم
خامه فرم گرفته نصف پیمانه
شکر ریز پیمانه


طرز تهیه :
خامه و شکلات را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکلات در خامه حل شده و یک دست شود. سپس کنار می گذاریم تا خنک شود. در این فاصله سفیده های تخم مرغ را با دور تند همزن برقی می زنیم تا سفید و پف کرده شود طوری که وقتی کاسه را بر می گردانیم سفیده از کاسه برنگردد. حالا شکر را قاشق قاشق به سفیده اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر قاشق، سفیده ها را یک دقیقه با همزن می زنیم تا شکر خوب جذب شده و حالت فوم براق به خود بگیرد.
  شکلات را به سفیده اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی شکلات را به خورد سفیده می دهیم حالا باقی شکلات را با خامه فرم گرفته مخلوط کرده و در نهایت همه مواد را با هم به آرامی با لیسک مخلوط می کنیم طوری که پف سفیده نخوابد. در نهایت موس شکلات را به ظرف های تک نفره سرو منتقل کرده و در یخچال قرار می دهیم پس از دو یا سه ساعت دسر آماده است.

امیدواریم با تهیه این موس خوشمزه، لذت کافی را برده و همیشه شیرین کام باشید.

نوش جان