برای 12 نفر

زمان آماده سازی : 35 دقیقه

زمان کل : 1 ساعت و 40 دقیقه

مواد لازم برای پوسته

آرد

1 و نیم فنجان

شکر سفید

یک سوم فنجان

بکینگ پودر

سه چهارم ق چ

کره سرد مکعبی خرد شده

نصف فنجان

تخم مرغ

1 عدد

آب

2 ق چ

وانیل

1 ق چ

مواد میانی

گردوی خرد شده

نصف فنجان

شکر سفید

نصف فنجان

آرد

3 ق غ

رنده ی پوست پرتقال

1 ق چ

تخم مرغ

1 عدد

کره نرم

1 ق غ

مواد لازم سیب و توت فرنگی رویه

سس توت فرنگی یا تمشک یا کرن بری یا پرتقال

400 گرم

آب پرتقال

1 ق غ

سیب پوست گرفته بدون هسته

2 عدد بزرگ

پودر شکر

به میزان لازم

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه آشنا میکنیم .

یک قالب ساده یا کمربندی 22 سانتی را چرب کرده کف قالب کاغذ روغنی بیندازید .

1 و نیم فنجان آرد ، یک سوم فنجان شکر و بکینگ پودر را با هم مخلوط نمایید . کره های سرد مکعبی خرد شده را اضافه کرده و با انگشت به خورد مواد بدهید تا حالت خرده نان بگیرند . از کف دست استفاده نکنید که کره گرم نشود .

1 عدد تخم مرغ ، آب و وانیل را با هم مخلوط کنید و به مواد آردی اضافه کنید و هم بزنید تا تمام مواد یکدست مرطوب شوند و حالت خمیری پیدا کنند . خمیر را کف قالب و به اندازه ی  4 سانت روی دیواره های قالب صاف کنید و به مدت 15 دقیقه در یخچال بگذارید خنک شود .

گردوها ، نصف فنجان شکر ، 3 ق غ آرد و رنده ی پوست پرتقال را در غذاساز ریخته و هم بزنید تا گردو کاملا پودر شود . تخم مرغ و کره نرم را اضافه کرده هم بزنید یکدست شود . این مخلوط را روی پوسته ای که سرد شده بریزید .

فر را با دمای 180 درجه  سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

سس کرن بری ( در دستور اصلی از سس کرن بری استفاده شده که شما مطابق سلیقه ی خودتان میتوانید تغییرش دهید )  و آب پرتقال را مخلوط کنید تا یکدست و رقیق شود . این سس را با فاصله ی 3 سانتی از دور روی لایه ی گردویی بریزید .

سیب ها را به چهار قاچ تقسیم کنید و سمت دانه هایشان را روی زمین گذاشته و از طول شروع به ایجاد برش و اسلایس کردن سیب کنید به طوری که قسمت نزدیک به دانه ها از هم جدا نشوند . سیب ها را دور تا دور کیک بچینید طوری که به خمیر اطراف چسبیده باشند .

کیک را حدود 1 ساعت و تا زمانی که پوسته قهو های شود در فر بگذارید بپزد سپس 10 دقیقه کناری بگذارید خنک شود . پودر شکر رویش پاشیده و روی توری سیمی بگذارید خنک شود و سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجممه اختصاصی آکاایران