پودینگ یکی از انواع دسرها است. پودینگ هایی که در قدیم تهیه می شد، خوراکی بود که از انواع مواد جامد تشکیل شده بود و یک ماده غذایی این مواد را به هم اتصال می داد. امروز پودینگ ها را با انواع مواد و طعم های مختلفی تهیه می کنند. با آکاایران همراه شوید تا طرز تهیه پودینگ قهوه را آموزش ببینید.

طرز تهیه پودینگ قهوه روش اول:

پودینگ قهوه

مواد لازم:

شیر                     سه و نیم پیمانه
 زرده تخم مرغ       ۴ عدد درشت
 شکر                   نصف پیمانه
 وانیل                     کمی
 قهوه سرد          نصف پیمانه

طرز تهیه:

آکاایران: در قابلمه ای متوسط، شیر را به جوش بیاورید، سپس زیر آن را خاموش کنید.زرده تخم مرغ، شکر، وانیل و قهوه را با هم مخلوط کنید.به آرامی و کم کم شیر ولرم را به مخلوط تخم مرغ و قهوه اضافه کنید.

فر را روی ۱۷۰درجه سانتی گراد تنظیم کنید و مواد را در یک ظرف یا ۴ تا ۶ظرف یک نفره بریزید.در یک سینی آب جوش بریزید و ظرف ها را در آن بچینید و به مدت یک ساعت در فر قرار دهید تا خود را بگیرد.هرچه ظرف پودینگ کوچک تر باشد، سریع تر می پزد.پس از پخت و خنک شدن، به مدت ۲ساعت در یخچال قرار دهید.

طرز تهیه پودینگ قهوه روش دوم:

پودینگ قهوه,پودینگ قهوه با سس شکلات,پودینگ قهوه و دارچین

تهیه پودینگ قهوه

مواد لازم:

1.5 پیمانه شیر سرد

2 قاشق سوپخوری پودر نشاسته

1 قاشق مریاخوری قهوه فوری

1 قاشق مرباخوری پودر کاکائو

100 gr شکر

2 قاشق مرباخوری پودر ژلاتین

1 عدد زرده تخم مرغ

طرز تهیه:

آکاایران: اول زرده ی تخم مرغ رو با شکر اونقدر میزنیم تا کرم رنگ و کشدار بشه. دوم پودر ژلاتین رو روی کمی آب سرد میپاشیم و به روش بن ماری آمادش میکنیم

سوم پودر کاکائو و قهوه رو با کمی آب جوش حل میکنیم. چهارم نشاسته رو توی شیر سرد خوب حل میکنیم تا گلوله ای باقی نمونه بعد میذاریم روی حرارت تا غلیظ بشه سپس زرده تخم مرغ رو اضافه میکنیم و سریع هم میزنیم که نبنده و حل بشه و 1 دقیقه روی حرارت هم میزنیم ، پودر کاکائو و قهوه رو که حل کردیم و پودر ژلاتین حل شده رو اضافه میکنیم وهم زده از روی حرارت برمیداریم.

مواد رو توی قالب ریخته و میذاریم یخجال تا ببنده ، میتونین قالب بزرگ انتخاب کنین یا برای هر کسی توی یه ظرف جداگانه ، این دیگه سلیقه ایه.

امیدواریم با تهیه این پودینگ قهوه خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی اکاایران