مواد لازم برای رولت دارچینی

آرد کیک

3 و نیم فنچان

شکر

2 فنجان

بکینگ پودر

1 ق غ

نمک

نصف ق چ

کره هم دما با اتاق

1 فنجان

شیر

1 فنجان

تخم مرغ بزرگ

4 عدد

سفیده تخم مرغ

2 عدد

عصاره وانیل

2 ق چ

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . دو عدد سینی 20 سانتی را با کاغذ روغنی پوشانده دیواره ها و روی کاغذ روغنی را چرب کنید .

دو عدد دستمال تمیز آشپزخانه را پودر شکر بپاشید و کناری بگذارید .

آرد ، شکر ، بکینگ پودر و نمک را با هم الک کنید .

کره و نصف فنجان شیر را اضافه کرده حدود 4 دقیقه با سرعت متوسط همزن هم بزنید تا نرم و روان شود اگر نیاز بود با لیسک خمیر را از اطراف ظرف جمع کنید .

در یک ظرف جداگانه تخم مرغ ، سفیده تخم مرغ و مابقی شیر را با هم مخلوط نموده عصاره وانیل را هم اضافه کنید . و در 3 مرحله به خمیر اضافه کرده و بعد از هر بار اضافه کرده 2 دقیقه با سرعت متوسط هم بزنید .

خمیر را بین دو سینی از که آماده کرده بودید تقسیم نموده و به مدت 35 – 40 دقیقه در فر بگذارید بپزد و اگر با دست کمی وسط سینی را فشار دادید و کیک به حالت اولیه خود برگشت میتوانید کیک را از فر خارج نموده اطرافش را با کاردک از سینی جدا کنید و بلافاصله روی دستمالی که شکر پاشیده بودید برگردانده کاغذ روغنی پشتش را با احتیاط جدا کرده و محکم به همراه دستمال رول کنید و کناری بگذارید تا خنک شوند .

بعد ازین که کاملا خنک شدند رول را باز کرده ( نیاز نیست صافش کنید ) داخلش را با کرم پنیری که دستورش را در ادامه مشاهده میکنید پر کرده و رویش مخلوط شکر و دارچین  کاکائو بپاشید و این بار بدون دستمال رول کرده مدتی در یخچال بگذارید خودش را بگیرد و سپس با یک چاقوی دندانه دار برش بزنید و در صورت تمایل روی رولت را با باقیمانده ی کرم پنیری تزئین کنید .

مواد میانی

شکر

3 ق غ

شکر قهوه ای

3 ق غ

دارچین

1 و نیم ق چ

پودر کاکائو

1 ق چ

 

تمام مواد را با هم مخلوط  نموده کناری بگذارید .

مواد لازم برای آیسینگ کرم پنیر

پنیر خامه ای نرم

450 گرم

کره نرم

نصف فنجان

پودر شکر

900 گرم

عصاره وانیل

2 ق چ

 

تمام مواد را با هم مخلوط نموده و هم بزنید تا کرمی و فرم گرفته شود .

این کرم را میتوانید بین رولت و برای تزئین روی کاپ کیک استفاده نمایید .

طرز تهیه کاپ کیک دارچینی :

قالب های مافین را با کپسول های کاغذی بپوشانید .

به اندازه ی یک و نیم ق غ از خمیر داخل قالب های مافین بریزید و سپس ترکیب شکر و دارچین و کاکائو را به طور مساوی رویشان بپاشید و رویشان را با یک و نیم ق غ دیگر بپوشانید . میتوانید یک خلال دندان را تا نیمه جایی که شکر ها را پاشیده اید فرو برده کمی به اطراف حرکت دهید و بچرخانید که وسط کاپ کیکتان طرح دار شود .

کاپ کیک ها را به مدت 18 – 20 دقیقه در فری که با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده بگذارید تا بپزند . اگر وسط کاپ کیک ها را با دست کمی فشار دادید و به حالت اولیه برگشت آنها را از فر خارج نموده روی توری سیمی بگذارید کاملا خنک شوند .

در صورت تمایل میتوانید کرم پنیری که در بالا دستور تهیه اش نوشته شده را آماده کرده در قیف با ماسوره ستاره ای بزرگ بریزید و روی کاپ کیک ها که کاملا خنک شده را تزئین کنید و کمی پودر شکر و دارچین و کاکائو رویشان بپاشید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران