مینی چیز کیک با توت فرنگی های شکلاتی  رویایی برای ولنتاین

پودر بیسکویت

1 و سه چهارم فنجان

کره ذوب شده سرد

6 ق غ

پنیر خامه ای

450 گرم

شکر

سه چهارم فنجان

تخم مرغ

2 عدد بزرگ

زرده تخم مرغ

1 عدد بزرگ

وانیل

1 ق چ

نمک

ننصف ق چ

توت فرنگی شسته و خشک شده

18 عدد

شکلات 56 درصد ذوب شده

225 گرم

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه مینی چیز کیک با توت فرنگی های شکلاتی  رویایی برای ولنتاین آشنا میکنیم .

پودر بیسکویت و کره را با هم مخلوط نمایید تا بیسکویت کاملا به کره آغشته شود . 1 و نیم ق غ از مخلوط را داخل هر کدام از قالب های مینی چیز کیک پرسکنید و کناری بگذارید .

فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

سر پدالی همزن برقی را وصل کرده و پنیر خامه ای را هم بزنید تا نرم شود . شکر را اضافه کرده با سرعت کم به هم زدن ادامه دهید . تخم مرغ و زرده تخم مرغ را یکی یکی با فاصله اضافه کرده هر بار صبر کنید کاملا به خورد مواد بروند . نمک ووانیل را اضافه کرده هم بزنید تا نرم شود سپس به اندازه ی مساوی در قالب هایی که آماده  کرده بدید ریخته و به مدت 20 – 25 دقیهق در فر بگذارید بپزند . چیز کیک ها حین پخت کمی پف میکنند ولی وقتی از فر خارجشان کنید پفشان میخوابد .اجازه دهید چیز کیک ها در دمای اتاق داخل قالب ها سرد شوند سپس به یخچال منتقل کرده و حداقل 1 ساعت بگذارید خنک شوند .

چیز کیک,انواع چیز کیک,چیز کیک ساده

بعد ازین که چیزکیک ها کاملا سرد شدند با فشار وارد کردن به کف متحرک قالب ها چیز کیک ها را از قالب در آورید . با قاشق روی هر کدام از چیز کیک ها کمی شکلات ذوب شده بریزید و توت فرنگی ها را در شکلات ذوب شده فرو برده و روی هر کدام از چیزکیک ها بگذارید . میتوانید صبر کنید شکلات خودش را بگیرد یا این که فورا سرو کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران