برای 16 نفر

زمان آماده سازی : 55 دقیقه

زمن کل : 1 ساعت و 50 دقیقه

مواد لازم برای کیک هویج

آرد

1 و یک چهارم فنجان

شکر

سه چهارم فنجان

روغن مایع

سه چهارم فنجان

زنجبیل خرد شده کریساله

2 ق غ

جوش شیرین

1 ق چ

پودر دارچین

2 ق چ

نمک

نصف ق چ

جوز هندی رنده شده

یک چهارم ق چ

وانیل

2 ق چ

تخم مرغ

2 عدد

هویج رنده شده

1 و نیم فنجان

موادل ازم برای کرم پنیر

پنیر خامه ای نرم

700 گرم

کرهنرم

2 ق غ

پودر شکر

1 فنجان

وانیل

1 ق چ

شیر

3 ق غ

رنگ خوراکی نارنجی

 

لواشک یا اسنک میوه  یا پاستیل سبز رنگ

 

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه آشنا میکنیم .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

کف یک سینی 13 * 23 سانتی را با کاغذ روغنی بپوشانید اگر نیاز بود اطرافش را با کمره به سینی بچسبانید . روی کاغذ را هم با کره چرب کنید .

مواد خشک کیک هویج را با هم مخلوط کرده مواد مرطوب را هم به جز هویج با هم مخلوط کرده هم بزنید یکدست شود سپس مواد خشک را به موواد مرطوب اضافه کرده هم بزنید تا زمانی که اثری از آرد باقی نماند در آخر هویج را هم با خمیر مخلوط کنید و خمیر کیک را در سنی ریخته رویش را صاف کنید و به مدت 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید کیک را از فر خارج نموده حدود نیم ساعت روی توری سیمی به همراه سینی بگذارید تا خنک شود سپس از سینی روی سطح کار برگردانده و کاغذ روغنی کفش را با احیاط جدا کنید .

در حین خنک شدن کیک میتوانید کرم پنیر رویش را آماده کنید  : پنیر خامه ای و کره را با سرعت کم هم زن برقی بزنید تا یکدست شود . پودر شکر را اضافه کرده هم بزنید تا روان شود سپس وانیل را مخلوط کنید و شیر را 1 قاشق 1 قاشق اضافه کنید تا زمانی که کرم به غلظت مناسب برسد و در آخر رنگ خوراکی را اضافه کنید .

کیک را از طول به دو قسمت مساوی تقسیم نموده برش بزنید . و از طرف کوتاه تر کیک ها را به اندازه ی نوارهایی باریک برش بزنید . سپس هر تکه را به حالت مثلثی متساوی الساقین به شکل هویج برش دهید و با قاشق رویشان کرم کره بدهید و لواشک ها یا پاستیل ها را خلالی برش زده و در قسمت قاعده ی مثلث به جای دم هویج فرو  کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران