کافی کیک پای سیب

زمان کل : 3 ساعت و 20 دقیقه

مواد لازم برای 10 نفر

آب

دو سوم فنجان

آرد

2 فنجان

پودر شکر

3 ق غ

نمک

1 ق چ

مخمر فوری

 1و نیم ق چ

سیب اسلایس شده

1 فنجان + مخلوط 1 ق غ شکر + 1 ق چ دارچین + 1 ق چ نشاسته

پودر شکر

در صورت تمایل

 

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه کافی کیک پای سیب آشنا میکنیم .

آب را گرم کنید تا به دمای 40 درجه برسد .. پودر شکر را در آب حل کرده سپس مخمر فوری اضافه کرده هم بزنید و رویش را پوشانده 10 دقیقه کناری بگذارید عمل بیاید .

آرد و نمک را مخلوط کرده به مخمر اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود وکمی ورز دهید در صورتی که خمیر به دست میچسبید میتوانید کمی دیگر آرد اضافه نمایید . روی خمیر را پوشانیده  و 10 دقیقه استراحت دهید  .

خمیر را روی سطحی که کمی آردپاشی شده به اندازه ی مستطیل 33 * 20 سانتی باز کنید و روی یک سینی که کاملا چرب کرده اید قرار داده و سیب ها را در وسط خمیر به شکل طولی بگذارید . از سایر موادی که در تهیه ی پای سیب کاربرد دارند مثل کشمش ، پسته ، آب لیمو تر و ... مطابق با سلیقه ی خودتان میتوانید استفاده کنید .

یک سانت مانده به مواد میانی و عمود بر آنها با یک چاقوی تیز خمیر را در هر دو سمت به صورت نواری برش داره و نوارها را به شکل ضربدری روی مواد میانی بیاورید  و سعی کنید جای خالی روی نان باقی نماند . روی خمیر را پوشانده و 30 – 45 دقیقه استراحت دهید تا حجمش دو برابر شود .

سپس نان را به مدت 30 – 35 دقیقه در فری که از قبل با دمای 190 درجه سانتیگراد گرم شده بگذارید تا بپزد و طلایی شود و بعد از پخت رویش پودر شکر پاشیده و روی توری سیمی بگذارید کاملا خنک شود .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران