پودینگ توت فرنگی یک دسر ساده و خوشمزه است که در کمترین زمان می توانید در فصل بهار با مقداری توت فرنگی تهیه کنید. ودسری مقوی وخوشمزه برای کودکان شما نیز می باشد. در این مطلب آکاایران طرز تهیه پودینگ توت را آموزش داده است. با ما همراه شوید.

طرز تهیه پودینگ توت فرنگی روش اول:

پودینگ توت

مواد لازم:

شیر :نیم لیتر 
شکر: 50 گ 
نشاسته ذرت: 50 گ 
تخم مرغ:یک عدد 
اسانس توت فرنگی :چند قطره 
رنگ صورتی 
وانیل و نمک: کمی

طرز تهیه:

آکاایران: نشاسته داخل شیر حل کرده و روی حرارت میزاریم.تخم مرغ و شکر و وانیل و اسانس توت فرنگی و نمک را با همزن میزنیم تا یک دست و کرم رنگ شود. بعد به شیر و نشاسته اضافه میکنیم. و مرتب هم میزنیم تا یک دست بشه.

به غلظت فرنی که رسید از روی حرارت برداشته و رنگ صورتی( مال من ویلتون بود) رو اضافه و کمی با همزن میزنیم تا کاملا صاف و یک دست بشه. پودینگ آماده رو داخل ظرف ریخته و در یخچال میزاریم تا خنک بشه. لایه دوم ژله هندوانه است که رنگ صورتی ملایمی داره و لایه سوم هم که بستنی مخلوط با ژله آلوورا

 

طرز تهیه پودینگ توت فرنگی روش دوم:

پودینگ توت فرنگی

پودینگ توت فرنگی

مواد لازم:

  • توت*فرنگی 400 گرم
  • شیر چهار پیمانه
  • پودر پودینگ با طعم توت*فرنگی یک بسته
  • بیسکویت ساده 16 عدد
  • پودر ژله با طعم آلبالو یک بسته
  • شکر چهار قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

آکاایران: پودر پودینگ را با شیر سرد و شکر مخلوط کرده و روی شعله ملایم قرار دهید. نصف توت*فرنگی*ها را پس از شستن با چنگال له کرده و داخل مواد پودینگ بریزید. داخل ظرف پیرکس یک ردیف بیسکویت گذاشته و مایه سرد شده را روی آن ریخته و دوباره بیسکویت بگذارید و بقیه توت*فرنگی*ها را روی آن بچینید.
پودر ژله آلبالو را با یک لیوان آب جوش حل کرده سپس یک لیوان آب سرد می*ریزیم تا ژله ببندد آنگاه روی پودینگ ریخته و داخل یخچال می*گذاریم تا به مدت یک الی دو ساعت بماند.

امیدواریم با تهیه این پودینگ توت فرنگی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران