بستنی نوعی دسر منجمد است، که باید شامل حداقل ۱۰٪ چربی شیر باشد. مقدار این چربی می تواند از ۱۰ تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولاً بستنی ها حاوی ۱۴٪ چربی شیر هستند. در این مقاله روش تهیه دو نوع بستنی را آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

یک نوع بستنی فوری و ساده

طرز تهیه بستنی

مواد لازم :

شیر : نیم کیلو 
شکر : 120 گرم 
گلاب : یک قاشق سوپخوری
وانیل : نصف قاشق چایخوری سر صاف
رنگ خوراکی در صورت تمایل برای بستنی رنگی
 
طرز تهیه :
شیر و شکر را در هم میریزیم و روی حرارت قرار می دهیم . گلاب و وانیل را اضافه می کنیم و مرتب هم میزنیم به محض جوش آمدن زیر حرارت را خاموش می کنیم و می گذاریم سرد شود . در حین سرد شدن چند بار آن را به هم می زنیم . اگر بستنی زرد بخواهید مقداری زعفران ، اگر قرمز بخواهید مقداری آب آلبالو و اگر بستنی سبز بخواهید مقداری آب نعناع را هنگام سرد شدن به شیر اضافه می کنیم . سپس مواد را در ظرفی از جنس روی ریخته و می گذاریم تا در فریزر خودش را ببندداما یخ نزند این کار را در سه مرحله انجام می دهیم و هر بار بستنی را با همزن فنری یا برقی می زنیم تا شمل بستنی به خود بگیرد . به یاد داشته باشید در هر مرحله بستنی وارد فریزر شده و قبل از یخ زدن آن را بیرون آورده و هم میزنیم و دوباره در فریزر قرار می دهیم .
 
 
بستنی میوه ای توت فرنگی

بستنی میوه ای

آموزش تهیه بستنی

مواد لازم :
  
  
توت فرنگی                                              1 کیلو
    
ثعلب                                                      30 گرم

شکر                                           250 تا 300 گرم
 
طرز تهیه:
توت فرنگی را در مخلوط کن ریخته ، و شکر و ثعلب ( ماده پودری برای غلیظ کردن بستنی و مربا) مخلوط شده را کم کم به آن اضافه کنید و در ظرف استیل بریزید و در فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد. ظرف را از فریزر خارج کرده با همزن آن را بزنید تا به حالت کشی درآید. این عمل را 3 بار تکرار کنید تا بستنی کاملاً کشدار شود. این نوع بستنی را می توان با انواع میوه ها و آبمیوه ها تهیه نمود. برای تزئین آن هم می توان از توت فرنگی حلقه شده، دو یا سه عدد گیلاس ساقه دار یا یکی دو پره پرتقال دو پوسته شده ویا موز استفاده کرد.

امیدواریم با تهیه این بستنی های خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نوش جان