کیک یکی از بهترین میان وعده هاست. کیک را می توان به شیوه های مختلف و با طعم های متفاوت و با انواع میوه ها تهیه کرد. در این مطلب آکاایران طرز تهیه کیک گلابی را آموزش داده است. این کیک طعم بسیار خوبی دارد و بافتی بینظیر دارد. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را از سایت آکاایران فراگیرید.

کیک گلابی

مواد لازم:

آرد دو لیوان 500 گرم
شکر یک لیوان 250 گرم
شیر نصف لیوان 125 سی سی
ماست نصف لیوان 125 سی سی
روغن مایع یک پیمانه 250 سی سی
گلابی چهار عدد متوسط
تخم مرغ چهار عدد
بیکینگ پودر 1/5 قاشق مرباخوری
وانیل 1/4 قاشق چایخوری
پودر دارچین دو قاشق مرباخوری

طرز تهیه :

آکاایران: ابتدا کف قالب را به قطر یک سانتی متر کاغذ روغنی می گذاریم. گلابی ها را به صورت هلالی از طول برش می دهیم. شکر را همراه با تخم مرغ ها و وانیل با همزن کاملا می زنیم. سپس روغن را به تدریج اضافه می کنیم تا یک دست شود. آن گاه، مخلوط ماست و شیر را به مواد می افزاییم.

آرد و بیکینگ پودر را سه بار با هم الک می کنیم و در دو یا سه مرحله به مواد آماده شده اضافه می کنیم و با چنگال در هر مرحله هم می زنیم تا مخلوط یکنواختی به دست آید (بعد از اضافه کردن آرد، مواد نباید زیاد هم زده شوند.) مقداری از مایه کیک را در قالب می ریزیم و یک لایه از گلابی ها را روی آن می چینیم، سپس مقداری از دارچین را روی گلابی ها می پاشیم. بقیه مایه کیک را در قالب ریخته و دوباره گلابی ها را روی آن می چینیم و دارچین می پاشیم.

قالب را در فر 200 درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده است به مدت یک ساعت قرار می دهیم تا کیک کاملا پخته شود. به طوری که وقتی خلال دندان در کیک فرومی بریم از مایه چیزی به آن نچسبد. سپس کیک را از فر خارج کرده و بعد از کمی خنک شدن آن را از دیواره قالب جدا کرده و روی پایه فلزی برمی گردانیم و کاغذ را از ته آن جدا کرده و پس از خنک شدن تزئین می کنیم.

امیدواریم با تهیه این کیک گلابی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی آکاایران