کیک های میوه ای جزء پرطرفدارترین کیک ها می باشد که برای پخت آنها هم میتوان از خود میوه ها و هم از اسانس میوه ها برای طعم دار کردن کیک استفاده کرد.

طرز تهیه کیک میوه ای

کیک میوه ای

مواد لازم:
برای شش تا هشت نفر:
آرد سفید ۱۵۰ گرم
 شکر ۱۵۰ گرم
خامه ۲۰۰ گرم
تخم مرغ یک عدد
کاکائو یک قاشق سوپخوری
میوه با سلیقه خودتان، کمپوت زردآلو، توت فرنگی و کیوی
شیره مربای زردآلو و توت فرنگی
پودر نارگیل


 طرز تهیه :
ابتدا کرم کیک را تهیه می کنید بدین طریق که سفیده و زرده تخم مرغ را جدا جدا در ظرفی ریخته و به هم می زنیم، سپس شکر، کاکائو و کمی وانیل به عنوان اسانس به زرده تخم مرغ هم زده شده اضافه می کنیم و با سفیده که قبلا زده ایم مخلوط و آرد را به آن اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم تا مواد مخلوط شوند. پس از این مرحله مایه را در قالب ریخته و در فر می گذاریم، پس از آنکه آماده شد، از فر خارج می کنیم و روی آن و کنارش را با شیره مربا زردآلو یا توت فرنگی به دلخواه کاملا می پوشانیم و روی آن پودر نارگیل می ریزیم و به مدت یک دقیقه، توجه داشته باشید! تنها یک دقیقه در فر می گذارید تا مربای روی کیک خودش را بگیرد، سپس کیک را از فر بیرون می آورید و با توت فرنگی، زردآلو و کیوی آن را تزئین می کنید، یا با هر میوه ای که تمایل داشتید، مثلا به جای توت فرنگی می توانید از سیب استفاده کنید.

امیدواریم با تهیه این کیک میوه ای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نــوش جان